אאא

אני חש בצורך עז, לקרוא לכולם בקריאת קודש - מי לה' אלי.

כגולשי אתר חרדי, ראוי שנתגייס כולנו לקרב את הגאולה, וכידוע גדולה צדקה שמקרבת את הגאולה. אין הרבה מצוות שאפשר לקיים כל כך בקלות, ואין הרבה מצוות שנכתב כה הרבה על מעלתם.

גם מי שלא עשיר, ולא יכול לתרום הרבה כסף לצדקה, יכול כאן עכשיו ביחד איתנו, לתרום להרבה עניים, הרבה כסף, ורק עם קצת מאמץ.

איך?

קופות הצדקה, ותצויין לשבח קופת העיר, עובדים כטובי הפרסומאים כדי לשכנע את הציבור לתרום. העלונים הצבעוניים, סיפורי העוני המשוועים, מעלת הזכות הגדולה, הבטחות גדולי ישראל, ועוד.

לאחרונה ראיתי כמה רעיונות חדשים, ושמחתי. בערב החג פרסמו קופת העיר בשם הפלא יועץ, שמי שלא יתרום לצדקה "האושפיזין יקללו אותו קללות נמרצות". (מי שחושב שזה לא ראוי או מוגזם, שיפתח פלא יועץ בערך סוכה ויראה. למי שיש טענות, שיפנה לפלא יועץ). אני משער ומקווה, שאכן אנשים הבינו והפנימו כמה טוב לתרום וכמה רע מי שלא תורם, ואכן תרמו ביד נדיבה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד רעיון ששמעתי עליו היום: הותקנו קופות במעייני הישועה ליד חדרי הלידה. מעבר לרעיון השיווקי, יש כאן גמילות חסדים גדולה - בדיוק בשעה הקשה הזו, שבה סכנת נפשות גדולה מרחפת על היולדת ועל התינוק, באים קופת העיר ומסייעים לה ולבעלה, להרבות זכויות ולהנצל מכל צרה, רח"ל.

אי לכך, החלטנו לפתוח בתחרות:

כל מי שיש לו רעיון שיווקי טוב, שיכול להביא הרבה צדקה, שיכתוב אותו כאן בתגובה, או ישלח למייל yb@kikar.net, ובעז"ה בראש חודש חשוון הבעל"ט, נדרג את הרעיונות הטובים ביותר.

את הרעיונות הטובים ביותר נעביר לקופות הצדקה. פרס כספי לא מובטח לזוכה, אבל פרס הרבה הרב יותר גדול מובטח לו - זכות הצדקה.