אאא

מי שחשב למצוא את ר' פנחס זלצמן, מנכ"ל חברת הבנייה "נאות הפסגה", מתוח ומלא חשש - טעה. הוא אומנם לא מחוייך, אבל בטוח בעצמו. רגוע ושליו.

בראיון מיוחד שהעניק ל'כיכר השבת', הוא מדבר על הפרשה שמטלטלת את החברה ומדבר על הפנייה הבוקר לבית-המשפט, בו ביקשה החברה להקפיא את כל פעילות החברה.

בתחילת הראיון, מנסה זלצמן לפזר את השמועות על הרקע לקשיים, ומדבר על שווי החברה. "הערך של החברה - הכולל דירות, ערך מגרשים וערך אופציות - מגיע לכמאה שמונים מיליון שקל. חובות החברה, כולל כאלו ארוכי טווח שלא עומדים לפירעון מיידי, הינם כמאה ועשר מיליון. היינו - ערך החברה לאחר כל החובות, עומד על שבעים מיליון שקלים".

לדברי זלצמן, "החברה ביצעה לפני מספר חודשים מספר עסקאות, למכירת מגרשים שהמפורסמת שבהם, הינה עסקה למכירת מגרשים לחברת 'קריית-ספר' בארבעים ושבעה מיליון שקלים. זאת בנוסף לשורה נוספת של עסקאות - שהוצאתם אל הפועל תתן עודף תזרימי גדול לחברה.

"בחודשים האחרונים, הודיע הצבא לחברה על הקפאת הבניה מסיבות ביטחוניות במגרשים שבבעלות חברת 'נאות הפסגה'. המדובר במגרשים המהווים כתשעים אחוז ממגרשי החברה".

לטענת זלצמן, הנימוקים הביטחוניים אינם נכונים, הואיל ומדובר במגרשים שרחוקים כקילומטר וחצי מגדר ההפרדה".

"החלטת הצבא היא הגורם למצב הזה", הוא אומר, "אם הצבא היה מודיע על חילוט השטח", הוא מסביר, "היינו לפחות יכולים לבקש פיצויים, אבל מכיוון והצבא רק הודיע להפסיק ולעשות שם כל פעולה, הרי שאנחנו לא יודעים מתי זה יסתיים, אנחנו לא יכולים לממש את הנכסים שבבעלותנו, ואנחנו גם לא יכולים לבקש על זה פיצוי, שהרי זהו רק מצב זמני".

"חברה חזקה"

השטח עליו מדבר זלמצן, מהווה כתשעים אחוז מהמגרשים שבבעלות החברה. "הגענו למצב שאנחנו לא יודעים לאן זה צועד ובנקודה זו, אנחנו לא מוכנים להמשיך ולהזרים כסף לחברה", אומר זלצמן בנחרצות. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדבריו, "העסקאות עם חברת 'קריית-ספר' וגם עסקאות נוספות לא יוצאות אל הפועל בגלל דרישת הצבא".

בשטח המדובר במודיעין-עלית, יש ארבעה מגרשים בהם הבנייה כבר החלה,  המדובר ב-74 יחידות דיור שהבנייה בהם אוחזת בקומה השלישית. "יש לקונים אלו ערבויות בנקאיות מלאות ואין שום חשש כי הם יאבדו את כספם", מבהיר זלצמן בניסיון להרגיע את הקונים.

בסיום השיחה, זלצמן מסביר את הצעד בו נקטו היום: "הפנייה לבית-המשפט להקפאת פעילות החברה, הייתה בכדי לזעזע את המערכת ולגרום לצבא להבין מה הוא גורם. אני מקווה להיות איש בשורה בימים הקרובים, בתקווה שהצבא יפסיק להפריע לנו".

ושורת סיום ללקוחות: "מדובר בעיקרון בחברה חזקה, עם עודף תזרימי גדול, אני מקווה שהמסר שניסינו להעביר נקלט, ואם יסודר עניין זה, תמשיך החברה לפעול, ללא שום קושי".