אאא

דרמה במהלך הכנסת ספר התורה של חברת התעופה אל על: יריעות ספר תורה שנכתב על ידי גדולי הרבנים ועתיד לשמש את בכירי החברה - נשמטו מידי מחזיקו במהלך אירוע הכנסת ספר תורה.

בשעה שהממונים העבירו את ספר התורה החדש מיד ליד, השתחררה החגורה המחזיקה את הספר ויריעות ספר התורה השתלשלו מטה, ועשו את דרכו ארצה, האירוע התרחש בטרם הגיעה התהלוכה הגדולה שערכה 'אל על' לבית הכנסת, וגרם לרבים מהמשתתפים לרגעי חרדה ומתח. 

הנוכחים המבוהלים ניגשו מיד ואחזו בספר על מנת שלא יפול חלילה על הקרקע לגמרי, זאת כאמור כאשר המחזה גורם לתחושה קשה בקרב רבים מהמשתתפים. "זהו ספר תורה מהודר שנכתב ע״י גדולי הדור ועוד לא זכה להיכנס לארון הקודש וכבר כזאת תקלה, היינו פשוט בהלם", אמר ל'כיכר השבת' אחד הנוכחים.

הרב יוחנן חיות, אמר בשיחה ל'כיכר השבת', כי מדובר בספר תורה שעדיין לא הושלמה הגהתו, דבר שמקל במידת מה על המאורע. בנוסף הבהיר הרב חיות, כי ספר התורה לא נפל לגמרי אלא נשמט מידי האוחזים בו - דבר חמור לכשעצמו, אולם בחסדי שמיים לא נפל על הרצפה

עובדי אלעל שומרי המסורת מוטרדים מהמאורע, וזאת בעקבות המסורת היהודית הרואה באירוע שכזה דבר חמור מאוד, לפי הפוסקים השונים, על הנוכחים במקום בו נשמט ספר תורה, להתענות בכדי להביע את הצער מהזלזול בספר. במקביל,  חלק מהפוסקים סבורים כי בדורינו - יש לתת צדקה ולעשות תשובה ולא לצום. 

יצויין, כי ספר התורה המיוחד אותו יזמו בחברת התעופה, נכתב ע״י סופר מומחה וירא שמיים ונועד לשמש לקריאה בתורה במשרדים המרכזיים של החברה.

במהלך הכנתו של ס"ת המיוחד, הגיעו המנכ״ל אליעזר שקדי וראשי החברה למרנן ורבנן גדולי ישראל על מנת ולכבדם בכתיבת אות בספר התורה. בנוסף למטרה הדתית שבכתיבת ספר התורה, בחברת אל על ניסו באמצעות המהלך ליצור חיבור וקשר עם הקהילה החרדית.

במהלך האירוע, נכחו כ״ק האדמו״ר ממישקולץ, הרב הראשי לישראל הרב שלמה משה עמאר, הרב הגאון רבי שמחה הכהן קוק רבה של העיר רחובות, הרב הגאון רבי יהודה דרעי רבה של העיר באר שבע והרב שמואל רבינוביץ רב הכותל והמקומות הקדושים. ובנוסף, ח"כים ואישי ציבור.