אאא

במוצאי השבת ישתתפו המונים בכנס השנתי והמרכזי של ארגון "דרשו" בניו ג'רזי, ובו ינאמו גדולי רבני ארה"ב, האדמורי"ם וראשי הישיבות מכל מדינות אמריקה.

אם בכל שנה הדגש המרכזי הוא על הדף היומי בש"ס והדף היומי בהלכה, הרי שהפעם יהודי ארה"ב הבינו כי לא מדובר רק בכנס חיזוק והתעוררות, אלא באמירה חד משמעית של יהדות ארה"ב כי היא מתייצבת לצד עולם התורה בישראל במאבקיה הערכיים השונים.

בארגון "דרשו" קיבלו בשבוע האחרון עשרות מכתבים מכל גדולי הרבנים בישראל שקראו ליהדות ארה"ב להתייצב לצד עולם התורה בישראל ולתת כתף גם כלכלית וגם רוחנית. "אל מי נפנה אם לא אל אחינו שבגולה", כתב האדמו"ר מויזנ'יץ שליט"א, אשר שיגר מכתב יחד עם אדמורי"ם ורבנים מכל קהילות הקודש בישראל.

אל הכנס הגיעה כבר ביום חמישי קבוצת ראשי ישיבות ורבנים מישראל ומאירופה, כאשר בראש המשלחת הישראלית עומד ראש ישיבת קרית מלך הגאון רבי שמואל יעקב בורנשטיין שליט"א אשר יביא את דבר גדולי ישראל ואת זעקת עולם הישיבות בכל רחבי הארץ.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בארגון "דרשו" מציינים כי עד כה הצטרפו אלפי משתתפים מכל המדינות בארה"ב וגם הרחוקות ביותר, למסלולי הלימוד ולדף היומי בהלכה, "מדובר בחיזוק אדיר שיש בארה"ב וכעת בכנס נחזק ונרומם את קרן התורה כדי שבכל העולם יידעו ויכירו בערך התורה ולומדיה".

על פי ההערכות לא ייאמרו בכנס דברים פוליטיים, אך לדברי המארגנים, עצם קיומו מהווה אמירה דרמטית וחד משמעית, "יהודי ארה"ב מתייצבים לצד יהודי ארץ ישראל, לצד התורה, ולחזק ולרומם את קרן התורה, לעודד דווקא בתקופה הזאת הצטרפות ללימוד התורה בכל המסלולים והאפשרויות, בש"ס ובהלכה, כדי להוכיח כי למרות הכל, התורה מתחזקת ועולם התורה מתחזק".

"כיכר השבת" יעביר את הכנס בשידור חי בלילה בין מוצאי שבת לראשון, ולאחר מכן בשידור חוזר.