אאא

קומץ חילוני צעקני יצא בשבת להפגין כנגד החלטת ראש עירית ירושלים ניר ברקת להחזיר את הסטטוס קוו על כנו ולהותיר את חניון ספרא סגור בשבתות, כפי שהיה עד היום.

המפגינים, שלמותר לציין כי נמנו על אנשי השמאל הקיצוני והאנטי דתי, מנו מיעוט מבוטל בלבד, כאשר להערכתם העצמית היה מספרם כ- 700 איש בלבד, ולדברי צופים אחרים, הרבה פחות. הם הניפו שלטים בגנות ה"כפייה הדתית" וקראו לפתוח את ירושלים בשבתות.

חה"כ ניצן הורביץ ממרצ שנכח בהפגנה אמר כי "ראש עיריית ירושלים שכח כי החילונים הם אלו שהעלו אותו לשלטון". טענה שכידוע, חולקים עליה המוני ´שלומי אמוני´ ישראל...

נציגי ציבור עימם שוחחנו אמרו, כי השבת ניכר היטב ההבדל בין המלחמה על העקרונות לבין המלחמה על הנהנתנות, כאשר אלו שנאבקו על צביונה היהודי של ירושלים מנו אלפים רבים אל מול קומץ נהנתנים בודדים בלבד, מבין אלו הרוצים לעקר את ירושלים מסממניה היהודים.

כזכור, בסוף השבוע החליט ראש העיר ניר ברקת, בהמלצתו של מפקד מחוז ירושלים אהרן פרנקו, לסגור את החניון בשבתות עד למציאת חלופות מוסכמות. בעקבות החלטתו זו ספג ברקת ביקורת תקשורתית על "כניעתו לחרדים", אולם עמד בהחלטתו, מה שהביא לשבת שקטה ונטולת הפגנות של ממש בבירה.