אאא

במסגרת היערכות מערך ההסברה של פיקוד העורף לקראת תרגיל העורף הלאומי "נקודת מפנה" ובמסגרת הפקת הלקחים ממלחמת לבנון השנייה ומבצע עופרת יצוקה בכל הנוגע להעברת הנחיות להתנהלות בשעת חירום, משיק היום פיקוד העורף קמפיין הסברה ייחודי למגזר החרדי בברכתם ובגיבויים של גדולי הרבנים שליט"א. הקמפיין יתנהל בסימן "ונשמרתם מאד לנפשותיכם".

במפגש מיוחד שנערך היום בירושלים בין מפקד פיקוד העורף יאיר גולן והראשון לציון הגר"ש עמאר שליט"א, הרב הראשי יונה מצגר שליט"א, הרב שמחה הכהן קוק שליט"א והרב יצחק דוד גרוסמן שליט"א, עלו האתגרים והאיומים הניצבים בפני העורף הישראלי והודגש הצורך הממשי בהגברת המודעות בציבור בדבר כללי הבטיחות אותם נדרש הציבור ללמוד וליישם בשגרה, בכדי שבזמן חירום ניתן יהיה ליישמם באופן שיסייע בשמירה על חיי אדם.

מפקדי פיקוד העורף הדגישו כי מטרת חומרי ההסברה הראש ובראשונה היא להנחות את הציבור כיצד לבחור באופן מיידי את המרחב המוגן שישמש אותם בעת חירום, בכל מקום בו הם שוהים באופן קבוע, בבית, מקום הלימודים ואו מקום העבודה. הניסיון של פיקוד העורף מלמד כי מי ששהה במרחב מוגן בעת אזעקה לא נפגע מנפילת טיליםרקטות.

עוד מדגישים בפיקוד העורף כי על הציבור לשנן ולשמור את חומרי ההסברה שיחולקו בתיבות הדואר, כך שבשעת חירום ניתן יהיה להיעזר בהם, לצורך שמירה מרבית של כללי הבטיחות בחירום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הקמפיין שהושק היום על ידי פיקוד העורף בסימן הציווי של "ונשמרתם מאד לנפשותיכם" כולל חומרי הסברה ייחודיים לציבור החרדי בעברית וביידיש שיחולקו במהלך השבוע הקרוב בתיבות הדואר של למעלה מ-130,000 בתי אב מכל רחבי הארץ.

במכתב שצורף לחומרי ההסברה מציינים הרב הראשי הגר"ש עמאר שליט"א, הגר"ש הכהן קוק שליט"א והגרי"ד גרוסמן שליט"א כי הכללים המובאים ע"י 'פיקוד העורף' אינם בגדר המלצה בלבד אלא כללים אשר על הציבור ללמוד ולשנן אותם, ובעיקר, לציית להם ולנהוג על פיהם בעת חירום ל"ע, כדי למנוע סכנה, שכן אין סומכים על הנס.

הגר"ש קוק קרא לעורר על אמירת פרקי תהילים ודברי התעוררות, בתקופת מלחמה, במקום צפירה.