אאא

צו איסור הפרסום שהוצא על מציאת הגופה האזוקה בצומת בית דגן וכל הקשור לפרשה, עדיין בתוקפו. הדבר לא מפריע לפרשן הבכיר של מעריב, בן כספית, לסמן כבר את האחראים לרצח הנורא.

כותב בן כספית: "זה קרה בשבוע שעבר. השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ´ הגיע לביתו של מנהיג העדה החרדית בירושלים. יחד איתו בא גם מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, וגם סגנו. אהרונוביץ´ חבש כיפה שחורה על פדחתו והוכנס פנימה אחר כבוד, בניסיון "להגיע לפשרה" עם החרדים, אף שעל פי הכתבת לענייני משטרה של הרדיו "המילה פשרה לא נמצאת בכלל בלקסיקון של המנהיג החרדי".

על פי הטלוויזיה, אהרונוביץ´ לא העלה בשיחה את התקרית שאירעה יום קודם, בה הותקף ראש עיריית ירושלים באלימות על ידי חרדים בעירו. למה לא העלה? "כדי לא להעכיר את האווירה".

מי ששואל את עצמו איך הגענו למצב הזה, שבו צעירים שתויים מבצעים לינץ´ באזרח תמים על חוף הים של תל אביב, כל חצי יממה מתגלה גופה מרוטשת חדשה ופעם בשנה קוטל אב "נורמטיבי" את בתו הפעוטה, צריך להתבונן שוב בתמונה המבישה הזו, בשבוע שעבר בירושלים: נציגי הריבונות והחוק הישראלי מגיעים, נזופים, לביתו של מנהיג כנופיית פורעים אלימה, ומחלים את פניו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בסיום הדיון מצהיר השר ש"הכל פתוח למשא ומתן", והוא עדיין אופטימי. כל זה, לכבוד חבורה מתבדלת של פורעי חוק שכלל אינם מכירים במדינה, חותרים תחת מוסדותיה, מתחבקים ומתנשקים עם המסוכנים שבאויביה, לא משלמים מסים ולא משתתפים בנטל, אבל נהנים מאוד מרגימה, הצתת פחי זבל והשלטת טרור על מדינה שלמה, בלב בירתה "המאוחדת לנצח".

אין מקום אחד בעולם שבו חבורה כזו הייתה מקבלת ביקור בית של צמרת החוק והשלטון. רק בישראל. אין מקום אחד בעולם שבו חבורה כזו הייתה ממשיכה להשתולל חופשי. רק כאן. אבל כשהחתול פשט רגל, העכברים חוגגים", כותב הפרשן הבכיר.

דבריו של הפרשן הציתו זעם בקרב הציבור החרדי, שהפך כר נוח לחבטות מצד אנשי תקשורת, המוצאים בציבור זה את האשם הפוטנציאלי והמיידי בכל תחלואי החברה, כן, בדיוק כמו באירופה של לפני דור או יותר, בה "היהודונים" היו אשמים בהכל.