אאא

המשטרה עצרה גבר כבן 33 נעצר בחשד שביצע מעשים חמורים במשך כשנתיים בקטינים, היום (חמישי) יובא החשוד להארכת מעצרו בבית המשפט.

במשטרת ירושלים ציינו כי "נחשפנו לעדויותיהם הלא פשוטות של נערים שגוללו בפנינו את שעל ליבם באשר לאדם אליו נקשרו ובטחו בו שיסייע להם ויכווין אותם".

החקירה הסמויה החלה לפני כשבועיים עם קבלת דיווח במשטרה מאב לנער, אודות גבר שלפי החשד מבצע מעשים חמורים בחברו הקטין של בנו.

החוקרים פתחו בחקירה סמויה שנמשכה כשבועיים, במהלכה איתרו את הקטין וקטינים נוספים בגילאי 13-14 וגבו עדויות רבות בליווי הוריהם וגורמי רווחה.

מעדויותיהם של הקטינים עלה כי החשוד במשך כשנתיים פעל בדפוס פעולה שיטתי בו נהג לאתר נערים במצוקה שצריכים "הכוונה", יצר עמם קשר ואינטראקציה בקרבת בתי כנסת, התקרב אליהם ורכש את אמונם.

לאחר מען נהג להיפגש עמם לבד במספר מקרים ובמקומות שונים בשעות החשכה, אז על פי החשד ביצע בהם מעשים חמורים.

עם התקדמות החקירה אותרה זהותו של החשוד, גבר כבן 33 תושב ישוב הסמוך לירושלים, והוא נעצר לפני כשבוע עם מעבר החקירה לשלב הגלוי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בחיפוש שערכו השוטרים בביתו של החשוד נתפסו מכשירי מדיה שונים בהם ממצאים וראיות נוספים.

החשוד הובא לחקירה בתחנת בית שמש בחשד לביצוע מעשים חמורים בקטינים, במהלכה נקשר למיוחס לו.

מעצרו של החשוד הוארך, והיום, כאמור, יובא שוב בפני בית המשפט שם תבקש המשטרה להאריך מעצרו. החקירה נמשכת.

במשטרה ציינו כי הפגיעה החמורה בקטינים היא "בין העבירות החמורות והקשות המטופלות ע"י משטרת ישראל. החשוד, שניצל את קשריו ויחסיו עם הקטינים, ויצר בהם אמון שגרם להם לבטוח בו ובמעשיו, מהווים עבירה חמורה שבגינה נפתחה החקירה המאומצת של המשטרה שהובילה למעצר החשוד".