אאא

טייס חיל האוויר הישראלי, סגן אסף רמון, בנו של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון שנהרג בטיסת המעבורת קולומביה לפני 6 שנים, נהרג היום בשעה 2 בצהריים, כשהיה בטיס עם מטוס האף-16 שעמו התאמן מעל היישובים בני-חבר וכרמל בדרום הר חברון.

תוך כדי הטיסה נותק לפתע הקשר עם סגן אסף רמון, ולמקום הוזנקו מטוסים ומסוקים לחפש את המטוס כאשר במקביל נשלחו כוחות קרקעיים גדולים לכל מרחב חברון. תחילה היה נדמה כי רמון הצעיר הצליח לפלוט את עצמו מן המטוס, אך מהר מאוד הגיעו הכוחות הקרקעיים מונחים על ידי טייסי המסוקים שהבחינו בנקודת ההתרסקות, אל המקום שבו נפל האף-16 ומצאו ליד שרידיו גם את גופתו של אסף רמון ז"ל.

עדיין אין כל ממצאים משמעותיים לגבי נסיבות ההתרסקות של המטוס, שהוא מסוג אף-16 "אי", דהיינו ממטוסי האף-16 המיושנים יותר ולא מן הדגם החדיש שחיל האוויר הכניס לשרות בשנים האחרונות.

מפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן ומפקד כוח האדם בצה"ל האלוף אבי זמיר הגיעו מיד לאחר זיהוי גופתו של רמון לביתה של אלמנת האסטרונאוט ואמו של הטייס ובישרו לה את בשורת האיוב.

מפקד חיל האוויר האלוף עידו נחשותן מינה ועדת חקירה לבדיקת נסיבות האסון ויצרני המטוס מארצות הברית כבר שיגרו לישראל משלחת של מומחים לבדיקת ההתרסקות.

לפני כחודשיים סיים סגן אסף רמון ז"ל את קורס הטייס שלו בהצטיינות וקיבל את כנפי הצניחה מידיו של נשיא המדינה שמעון פרס. בחודש מרץ השנה היה אסף רמון ז"ל בתוך מטוס קרב אחר יחד עם מדריך טייס, והשניים עברו תקלה קשה באוויר ועם זאת הצליח רמון בהנחיית הטייס שהיה עמו להנחית את המטוס בנס ובלא כל נזקים.

השמועות על האסון ועל מותו של אסף רמון, בנו של הטייס אל"מ אילן רמון, מילאו את רחבי הארץ בשעות האחרונות, אך דובר צה"ל לא פרסם את ההודעה הרשמית כל עוד וההודעה לא הגיעה אל משפחת רמון. רק כשזה קרה, באה ההודעה הרשמית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשעה זאת מבקר בביתה של האלמנה והאם השכולה גם הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי שבא לנחם את המשפחה באבלה הכבד.

ליד ביתה של האלמנה רונה רמון שלה נותרו עתה 3 ילדים, כשאסף היה הרביעי והבכור שבהם, נאספו רבים והם עומדים בדממה ומתקשים לעכל את דבר האסון.

אסף רמון הוא כאמור בנו של טייס חיל האוויר אל"מ אילן רמון, שנבחר לייצג את ישראל בקבוצת האסטרונאוטים האמריקנים ומצא שם את מותו בהתרסקות המעבורת. גם האב כמו הבן סיים את קורס הטייס בחיל האוויר, בהצטיינות, כבנו.

בחיל האוויר עדיין לא יודעים מה בדיוק גרם לאסון. האפשרויות הן רבות מתקלה טכנית במטוס דרך אירוע שנגרם בשל פעילות שגויה של הטייס או אובדן השליטה לשניות והתרסקות מהירה לתוך האדמה. כבר עתה ידוע שרמון הצעיר היה בטיסת אימון שגרתית במהירות ממוצעת של 400 קשר ובגובה של 18.000 רגל, שאינה חריגה. בכל מקרה, אומרים בחיל האוויר, הגורם לתאונה היה ככל הנראה מהיר מאד שלא אפשר לטייס להודיע על התקלה והוא נהרג בלא שהספיק לעשות זאת.

בשעות הקרובות יימסרו הפרטים על הלווייתו של אסף רמון ז"ל.