אאא

המאבק סביב הבחירות לרבנים הראשיים לישראל הפך מזה זמן רב למכוער וגדוש בספינים ודילים מפוקפקים, אך נדמה כי כעת נשבר שיא חדש נוסף.

בסיעת 'הבית היהודי' שוררת מחלוקת חריפה בין החברים, האם לתמוך ברבני הציונות הדתית ולהכיר בדיל עם ש"ס שיביא לבחירת הרבנים שלמה עמאר ויעקב אריאל, או לצאת לדרך עצמאית ולנסות להביא לבחירתו של הרב דוד סתיו לתפקיד.

הבוקר (שלישי) מבהירה  יו"ר סיעת 'הבית היהודי', חברת-הכנסת איילת שקד כי הם החליטו להציב אולטימטום בן שבוע ימים לדיל 'עמאר-אריאל'.

לדברי שקד, "אתמול אחר-הצהריים התכנסה סיעת הבית היהודי בגבעת התחמושת בירושלים. בישיבת הסיעה נערך דיון פתוח וקשוב באשר לסוגיית הרב הראשי, ובו נשמעו דעותיהם של כל הנוכחים".

"לאחר דיון מעמיק", מוסיפה שקד, "הוחלט בקרב הסיעה להקציב זמן נוסף להתכנות תוכנית "הרב אריאל - הרב עמאר ", ולאפשר לרב עובדיה יוסף להכריז בקולו על תמיכה בתוכנית זו עד ליום ב' הקרוב".

ובמילים מפורשות יותר, שקד מודיעה כי הבית היהודי מציבים אולטימטום ללא פחות ממרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף, שיכריז בתוך שבוע בקולו על תמיכתו ברב יעקב אריאל, אחרת הדיל ייקבר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

שקד מוסיפה כי "הוחלט בסיעה לתמוך ולקדם את החוק לשינוי הגוף הבוחר לרבנות הראשית, בתוספת הסתייגויות מסוימות, אשר יגובשו בקרב הסיעה ובשיתוף עם הרב דרוקמן".

"ביום ב', במידה ולא ייחתם ההסכם בין סיעת ש"ס לבין סיעת הבית היהודי, תפעל המפלגה לבחירתם של שני רבנים ראשים ציוניים דתיים", מאיימת שקד בהודעתה.

גורם פוליטי הבוחש במרוץ לרבנות הראשית, אומר ל"כיכר השבת" כי "הבית היהודי שוברים פה שיא נוסף של צביעות, הם לא מעוניינים להקשיב לרבנים שלהם ולא מהססים להציב אולטימטום לרב עובדיה. זו פשוט בושה וחרפה".

מנגד, גורם אחר אומר כי "החשש של 'הבית היהודי' הוא מפני האפשרות שלאחר שש"ס תצליח לקבור את החוק לשינוי הגוף הבוחר, שעשוי להפחית את כוחה בגוף, היא תחזור בה מהדיל עם הבית היהודי ותפעל נגד בחירת הרב אריאל. לכן הם מעוניינים בהכרזה מפורשת של הרב עובדיה על תמיכה ברב אריאל, מה שיקשה על ש"ס לחזור בה מהדיל".