אאא

שר הכלכלה, נפתלי בנט, נותן יחס אישי למגזר העסקי: היום (ה') בצהריים הודיע בנט על נוהל משרדי חדש שנקרא "הטלפון האדום". על פי הנוהל החדש, ענף בתעשייה שיעמוד בפני סכנת פגיעה ממשית מסיבות שונות (רגולטוריות לרוב), יזכה באופן מיידי לטיפול אישי מצד בנט.

בנט נפגש הבוקר בפעם הראשונה מאז כניסתו לתפקיד עם ראשי הארגונים הכלכליים במסגרת לשכת התיאום ובהמשך עם ראשי התאחדות התעשיינים. הוא התחייב כי כל פנייה של אנשי המגזר העסקי למשרד הכלכלה, תזכה למענה וליווי של אחד מאנשי המשרד, תוך 48 שעות. זאת מתוך תפיסה כי משרד הכלכלה צריך לעודד צמיחה ולפתח את התעשייה הישראלית.

בנט אמר כי "ניתן רוח גבית בכל הקשור להקלה ברגולציה. אני מאמין בשוק ומאמין שעלינו להאדיר את התעשייה, היזמות והעשייה. בראש המדרג החברתי עומדים אנשים שמייצרים ערך". עוד אמר השר כי "בתחום השילוב בתעסוקה - אתם תהיו מאוד מעורבים. גולת הכותרת שלנו היא נושא הפתיחה הכלכלית: שמיים פתוחים ונושא הנמלים. זו המלחמה הקשה והמתוכננת ביותר שלנו".

עוד הציג השר את שלושת היעדים המרכזיים של משרדו: צמיחה, הורדת מחירים ושילוב החרדים בשוק התעסוקה כפרויקט חירום לאומי. "אני רואה שנה עד שנה וחצי של חלון הזדמנויות לפעולה אפקטיבית של הממשלה. מה שלא נספיק עד אז, יהיה קשה יותר מסיבות פוליטיות. הכדור נמצא עכשיו אצלנו. יש לנו כוח להשפיע בממשלה ולחולל דברים".