אאא

שר הכלכלה נפתלי בנט העביר היום (שלישי) לארגוני המעסיקים טיוטת הוראת שעה שמאפשרת לשכירים לאחר כחצי שעה בתחילת כל יום עבודה, וזאת עבור השלמת תפילות בבוקר.

בנט טוען כי בעקבות דחיית המעבר לשעון קיץ לסוף חודש אוקטובר אנשים שומרי מסורת אינם יכולים להתפלל תפילת שחרית ולהגיע בעת ובעונה אחת לעבודה בזמן, זאת כיוון שהתפילה מותרת רק לאחר זריחת השמש, ובתקופת שעון הקיץ זו מתבצעת רק לאחר 06:30.

לתפיסת בנט קיים חשש ששכירים יאחרו לעבודה ולו בשל העובדה שהם ביקשו להתפלל תפילת שחרית, מה שמביא אותו כאמור לאפשר איחור של חצי שעה בזמן ההגעה לעבודה. את הזמן החסר ישלים השכיר בתום יום העבודה, כך שמכסת השעות שהוא עובד מדי חודש לא תפגע.

"זהו פתרון חשוב לציבור המתפללים הקם לעמל יומו בשעה מוקדמת. ההיתר המוצע מציע פתרון ראוי, המאזן בין צרכי העובדים שומרי המסורת, לבין צרכי המעסיקים, שפעילותם אינה אמורה להיפגע כתוצאה מהעיכוב במועד זריחתה של השמש בתקופות מסוימות של השנה", אמר בנט.

בנט הוסיף כי "נולד כאן צורך מובהק המצדיק חריגה מחוק שעות עבודה ומנוחה ואני שמח שהחוק מאפשר את הגמישות הזו ומעניק לי את הסמכות לאפשר תפילת יהודים כהלכתה במיוחד בימים אלו של חשבון נפש ותפילה".