אאא

יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט, שלח הערב מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, ודרש ממנו להתחיל בהליך של החלת ריבונות ישראלית על גושי ההתיישבות, וזאת לאור פנייתם של הפלסטינים לאו"ם, צעד המנוגד להסכמי אוסלו. 

"בימים אלו אנחנו עדים לשקיעתו של התהליך המדיני", כתב בנט בפנייתו לראש הממשלה. "הפלשתינים שברו שיא חדש של סחטנות וסרבנות. לאחר שאבו מאזן סירב לדון בהכרה בישראל כמדינה יהודית, ולאחר שישראל שחררה עשרות מרצחים למען המשך המו"מ, הפרו כעת הפלשתינים ברגל גסה את הבסיס למו"מ והסכמי אוסלו בהליכתם החד צדדית לאו"ם.  יתרה מכך, לאורך המו"מ הפלשתינים המשיכו בהסתה גזענית לרצח יהודים ובתשלום 'קצבאות דם' למחבלים".

"ברור כי התהליך הנוכחי מיצה את עצמו ושאנחנו נכנסים לעידן חדש. שנים אנחנו מטיחים את ראשינו בקיר המו"מ פעם אחר פעם - ובאופן לא מפתיע הקיר אינו נשבר. הגיע הזמן לחשיבה חדשה. אני מבקש ממך לקיים דיון מהר ככל שאפשר על תוכנית חלופית על מנת להתחיל במהלך של החלת ריבונות ישראלית על האזורים ביהודה ושומרון שבשליטת ישראל - גוש אריאל, גוש עציון, עוטף נתב״ג, גוש עפרה-בית אל, גוש מעלה אדומים ועוד".

תכנית הסיפוח של בנט (מתוך סרטון הסברה) 

"באזורים אלו חיים כ-400 אלף ישראלים ורק רבבות בודדות של פלסטינים. אזורים אלו מצויים בקונצנזוס לאומי רחב ויש להם משמעויות ביטחוניות, היסטוריות וערכיות עבור מדינת ישראל. מהלך זה ייעשה בדומה להחלת הריבונות על ירושלים בימי ממשלת אשכול וברמת הגולן בימי ממשלת בגין" טען בנט. 

כזכור, מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי האשים אמש (רביעי) גם את ישראל בפיצוץ המשא ומתן: "האסירים היו אמורים להשתחרר בשבת. יום עבר, עוד יום עבר, ואז ביום השלישי בצהריים נמסרה הודעה על בניית 700 יחידות דיור בירושלים, ופוף". את הדברים אמר  קרי במהלך שימוע בוועדת החוץ של הסנאט.

בכיר במשרד ראש הממשלה אמר היום כי: "קרי יודע שאלה הפלסטינים שאמרו 'לא' להמשך השיחות הישירות עם ישראל בנובמבר; הם אמרו 'לא' להצעתו להסכם מסגרת עבור המשך המו"מ; הם אמרו 'לא' אפילו רק לדיון בהכרה בישראל כמדינת העם היהודי; הם אמרו 'לא' לפגישה עם קרי עצמו והם אמרו 'לא' להארכת השיחות" אמר הגורם הבכיר.