אאא

בחירות בפתח? יו"ר 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט, שעל פי הסקרים הוא היחיד שיכול להיות מאושר מבחירות, תוקף הבוקר (ראשון) את ההסתה נגדו בהפגנות השמאל.

לדברי בנט: "אני שומע בימים האחרונים הסתה חסרת תקדים נגד הציבור הלאומי. מכנים אותנו "גזענים", "פשיסטים", "סרטן", "היטלר", אתמול בהפגנה כינו את ראש הממשלה "חולה אגו", נואם אחר קרא ליהודי ארצות הברית להפסיק את התמיכה בישראל כי היא כבר לא דמוקרטית".

בנט התייחס לדברים של אורי משגב בעיתון 'הארץ': ""בעיתון הארץ כתב אחד מהכותבים הבכירים שלהם "הגיע הזמן להתחיל לשחק מלוכלך", "הבא להורגך השכם לרומסו". ירדתם מהפסים לגמרי. ואף שר לא מגנה, לא שרת המשפטים, לא אף אחד". 

בנט תקף ואמר: "אני אומר לאנשי השמאל: תשמרו על קור רוח. תעצרו את הקריאות הנוראיות שעולות ברחובות שלכם. חוק הלאום הוא חלק מההסכם הקואליציוני והיה שם תמיד, הוא מדבר על מדינה יהודית ודמוקרטית. שום דבר חדש שלא היה פה 67 שנה. מה שלא היה כאן זאת ההסתה המסוכנת הזאת של השמאל, שמנסה לסתום את הפה למהלכים דמוקרטיים. 

נגמרו הימים בהם הסתתם נגד הימין  ואנחנו השתתקנו בבהלה. לא נשתוק יותר".

יו"ר 'הבית היהודי' סיים את דבריו: "אנחנו לא מתביישים להיות ימנים, ואנחנו לא מתכוונים להפסיק לקדם את מה שאנחנו מאמינים בו. להיפך. שלטון לא מחליפים בהסתה ברחובות. אתם יכולים לאהוב את הסקרים, אתם יכולים להיבהל מהם, אתם לא יכולים להחליף שלטון בהסתה בכיכר העיר".