אאא

ממשלת האחדות הפלסטינית הושבעה הצהריים (שני) ושרי הממשלה בישראל מיהרו לגנות את הממשלה הפלסטינית החדשה.

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט אמר כי "20 שנה אחרי הסכם אוסלו ותשע שנים לאחר ההתנתקות, אג'נדת המדינה הפלסטינית התרסקה היום לתוך קיר המציאות. ממשלת הטרוריסטים בחליפות שהקימו פתח וחמאס, אותו ארגון שבאמנתו מופיעים משפטים מזוויעים אשר קוראים ל'הרג יהודים המתחבאים מאחורי העצים והאבנים', היא ממשלה שאינה לגיטימית. לפיכך ממשלת ישראל החליטה פה אחד שלא להכיר בה ולא לקיים עמה מגע".

לדבריו, "הגיע הזמן לצאת ממגננה למתקפה ולעשות מה שטוב לישראל. תוכנית הריבונות שהצענו היא הפתרון היחיד כיום לסרבנות הפלסטינית לשלום ולסרבנות של השמאל הישראלי לפתרון".

לדברי בנט, "הזמן אינו פועל לטובתנו, כי כל יום שבו איננו יוזמים ופועלים מסכן את אזרחי ישראל ומשדר לעולם כי אין מחיר לטרור נגד יהודים".

שר החוץ אביגדור ליברמן סירב להתרגש מהשבעת הממשלה הפלסטינית של פתח וארגון הטרור חמאס. לדבריו, "צריך להמשיך ולעקוב אחרי מה שקורה. אין צורך לצאת בהצהרות מיותרות. אם צריך לעשות משהו אז צריך לעשות. אני לא מתרגש ממה שקורה שם".

מנגד, השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, אמר כי "חשיבות התהליך המדיני היא אסטרטגית למדינת ישראל ולכן יש לבחון את הממשלה הפלסטינית החדשה על פי מגמותיה. אם היא תודיע שהיא מכירה בישראל ובהסכמים הבינלאומיים, יש לבחון הידברות עמה ולא לעשות מהלך של סתימת גולל שישרת רק את חמאס".