אאא

נראה שהקרע בין "הבית היהודי" ל"יש עתיד" ממשיך להתרחב. יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, הגיב היום (שלישי) לפרסומים לפיהם משרד החינוך יעביר כספים מתקציב החינוך הממלכתי-דתי לחינוך הערבי.

"לא אתן יד לפגיעה בחינוך הממלכתי דתי המופלא שמשרת 300,000 ילדים מסורתיים, חילונים ודתיים", כתב בנט בדף הפייסבוק שלו.

בנט סיפר כי קרא על כוונת משרד החינוך בעיתון ונחרד: "לפעמים אני פשוט לא מבין. הבוקר פתחתי את עיתון דה-מרקר, שם ראיתי כותרת ראשית על תכנית חדשה של שר החינוך: 'החינוך הממלכתי-דתי יתרום מאות מיליוני שקלים לחינוך הערבי'. בחיי, זו היתה הכותרת. המסר הבלתי-נסתר הוא פשוט: 'ניקח מהדתיים העשירים האלו, וניתן לערבים המסכנים'. מי שתידרך את העיתון כך צריך להתבייש".

לדבריו, "החינוך הממלכתי דתי (חמ"ד) משרת כ-300,000 ילדים חילוניים, מסורתיים ודתיים. מערכת זו גידלה כאן דורות של צעירים ערכיים, בעלי דרך ארץ המשרתים ביחידות השדה בצה"ל ותורמים למדינת ישראל. למעלה מ-50% ממוסדות החמ"ד הם בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל: לוד, ירוחם, קריית שמונה, באר שבע, שלומי, צפת, טבריה – ובעצם בכל מדינת ישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדברי בנט, בחינוך הממלכתי-דתי לומדים ילדים מכל החוגים: "ומי לומד בבתי ספר ממלכתים דתיים? כולם, כל עם ישראל. דתיים וחילונים ומסורתיים. את ילדיי אני שולח לבית ספר יחד עם ילדים מכל הסוגים. אמהות במכנסיים או בחצאית ואבות ששמים כיפה רק בקידוש בשבת או עם כיפה סרוגה או שחורה. עולים מצרפת, אוקראינה ואתיופיה, לצד ותיקים".
בסיום דבריו הצהיר בנט: "אני מבהיר באופן ברור: תנועת הבית היהודי לא תיתן לפגוע בשום צורה במערכת חינוך מופלאה זו. לא יהיה".

כזכור, הקרע בין שתי המפלגות יצא באופן גלוי לאחר שהשר יעקב פרי מ"יש עתיד" הגיש ערר בממשלה כנגד "חוק החנינה" של ח"כ איילת שקד מ"הבית היהודי", לפיו, בית המשפט יוכל לגזור מאסר עולם, ללא אפשרות חנינה, על רוצחים.

בתגובה, הודיע בנט כי יעצור חוקים שהגישה "יש עתיד", ואכן עמד במילתו, כאשר מספר ימים לאחר מכן הגישה סיעתו ערר על ארבעה חוקים שניסתה לקדם "יש עתיד".