אאא

יו"ר 'הבית היהודי', שר הכלכלה נפתלי בנט, מביע הבוקר (שני) התנגדות נחרצת לפתרון המדינה הפלסטינית, למרות עמדתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוגיה.

בכנס של מועצת יש"ע בירושלים, אמר בנט כי הוא "הגיע לדד אנד (מבוי סתום). מעולם לא הושקע כל כך הרבה זמן בדבר כל כך חסר תכלית. צריך לבנות, לבנות, לבנות".

בנט הוסיף ואמר כי "אם את הכסף של הקוויאר שמוגש בקוקטיילים שעוסקים בנושא המדינה הפלסטינית היו משקיעים בבניית מחלפים - הכול היה נראה אחרת".

לדברי בנט, שלום צריך לעשות בין אנשים. "מעולם לא הייתה פה מדינה פלסטינית", הבהיר בנט, "צריך לשנות דיסקט ולהגיד שאנחנו פה כי זה הבית שלנו. אנחנו צריכים לעבור לאיך מתנהלים מעכשיו והלאה כשהרעיון הזה מאחורינו".

"יש היום 400,000 ישראלים תושבי יו"ש ועוד 250,000 בירושלים המזרחית", המשיך בנט, "מעל 10% מתושבי ישראל חיים במה שנקרא הקו הירוק. הניסיון להקים מדינה פלסטינית בתוך הארץ שלנו - נגמר".

בתגובה לדבריו של ח"כ עופר שלח מ'יש עתיד', שתקף את המדיניות בשטחים ואמר כי "הכיבוש משחית" והשווה בין ישראל למה שקורה בדרום אפריקה, אמר בנט כי "אלו שמעזים לומר 'הכיבוש משחית' וכל היום עוסקים בכיבוש, כיבוש, כיבוש, איזה כיבוש? איך אפשר להיות כובש בבית שלך? זה הבית שלנו".

"האחריות שלנו היא לראות את הדברים דרך עיניו של ראש הממשלה ושיקוליו, אחרת כולנו נהיה לוביסטים", הוסיף יו"ר הבית היהודי.

בתגובה לדבריו של בנט, אומר שר המדע יעקב פרי (יש עתיד) כי ההצהרות הללו "פוגעות במרקם היחסים העדין ובניסיונות לבנות גשרים כלכליים וצעדים בוני אמון בין ישראל לפלסטינים. הקמה של מדינה פלסטינית היא אינטרס ישראלי קיומי. רעיון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד שימנע את הקמתה של מדינה דו לאומית ואת קץ הציונות".

ח"כ איתן כבל (העבודה) הגיב ואמר כי "אף אחד לא אמור ליפול מהכסא. זהו רק הקצה הרך של דעותיו של בנט, שמשתלב נהדר בנוף הממשלה ליד הדנונים והחוטובלים. כדאי לכולנו שסוסו של האח יפסיק את הדהירה לעבר מדינה דו לאומית. לפיד חייב להחליט האם הוא בצד של בנט או בצד השפוי".