אאא

שר הכלכלה נפתלי בנט התייחס הלילה (חמישי) לכניסה הקרקעית של צה"ל לרצועת עזה. "ברגעים אלה הכוחות הטובים ביותר של עם ישראל חוצים את הגבול לעזה" אמר בנט, "צפויים לנו ימים לא פשוטים".

לדבריו, "לא הייתה לנו ברירה. כל שרי הקבינט מאוחדים מאחורי ההחלטה הזאת וגם כל עם ישראל מאוחד מאחורי ההחלטה הזו, ובעזרת השם אנחנו ננצח".

בנט התייחס לביקורת הרבה שהשמיע כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך ימי המבצע: "בימים האחרונים אני שתקתי ונתתי גיבוי לראש המשלה. זה לגיטימי שיהיו מחלוקות אבל בסופו של דבר אנחנו אחראים להחלטות הקבינט. כעת זה לא רלוונטי. אנחנו פועלים כעת להחזרת השקט".

לדבריו, "אין הגבלות זמן או הגבלות אחרות. כל האפשרויות פתוחות בפנינו. חמאס, בצורה צינית ופחדנית, ירה טילים על אזרחי ישראל מתוך בתים של אנשים, בתי חולים ובתי ספר. כוחות צה"ל במורל מאוד גבוה, עשרות אלפי מילואימניקים נפרדו מהילדים שלהם ומהנשים שלהם בשביל להגן על עם ישראל, אני מבקש להתפלל למען החיילים בשביל שינצחו ויחזרו בשלום".

השר גלעד ארדן אמר: "הסמכנו את ראש הממשלה ושר הביטחון לפני מספר ימים לצאת לפעולה קרקעית, זאת בכפוף לשיקול דעתם. אנחנו מאוחדים מאחורי ראש הממשלה והחיילים בשטח. המטרה כפי שהוגדרה היא למגר את איום המנהרות, שהוא איום אסטרטגי כפי שראינו הבוקר. אי אפשר לחיות כשאתה יודע שמתחת לאדמה כל רגע יכולים לעלות מחבלים. אי אפשר להשלים עם איום כזה".

לדבריו, "כשמתחילים בפעולה כזאת זה גם תלוי בצד השני. צה"ל נערך לכל התפתחות. זה די ברור שיש תיאום עם כל הקהילה הבינלאומית. הקריאה של נשיא מצרים היא דוגמא מצוינת למה הקבינט השיג בהחלטות שלו בימים האחרונים.
אנחנו לא הטלנו מגבלות לגביי הזמן. הרמטכ"ל מוביל את הפעולה הזו יחד עם שר הביטחון. הקבינט יכונס בהתאם למצב בשטח. זה יכול גם להגיע לכיבוש הרצועה, אבל זה לא המטרה כעת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אנחנו רוצים להחזיר את השקט לאזרחי ישראל ולפגוע בחמאס. אנחנו הסכמנו להפסקת אש, אבל זה לא יהיה נכון להגיד כבר עכשיו איך אנחנו מחפשים לצאת כבר מהמבצע הזה".

שר הפנים גדעון סער אמר בתגובה לכניסה הקרקעית: "מחזק את חיילי צה"ל הפועלים לפגיעה במנהרות הטרור בעזה".

ח"כ אלי ישי אמר בתגובה לכניסה הקרקעית לרצועה: "אחינו, חיילי צבא הגנה לישראל, ה' ישמור צאתכם ובואכם מעתה ועד עולם. כולנו נברך ונתפלל לשלומם והצלחתם בעזרת ה'".

ח"כ איילת שקד אמרה: "כוחנו באחדותנו. נתפלל או נחזיק אצבעות להצלחתם המליאה ושלומם של חיילי צהל בכל אשר יפנו".