אאא

מבצע צוק איתן: הבוקר (שישי), עם סיום הפסקת האש של 72 השעות שהוכרזה, חמאס החל לירות לעבר ישובי הדרום, זאת למרות האיומים של הדרג המדיני במהלך היממה האחרונה, "לא כדאי להם לנסות אותנו" אמרו חברי הקבינט.

יו"ר 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט, החבר בקבינט המדיני-ביטחוני אמר בתגובה לירי הבוקר כי יש להשיב את המשלחת הישראלית מהשיחות בקהיר. לדבריו, "לא ייתכן שיתקיימו שיחות תחת פרוטקשן - ירי על אזרחים ישראלים כאמצעי לחץ".

"זה רגע מבחן להרתעה הישראלית לשנים הקרובות, התגובה חייבת להיות קשה'' הכריז השר בנט.

חברו למפלגה, שר הבינוי אורי אריאל הגיב הבוקר: "החמאס הבטיח לירות עלינו ב-08:00 וכמו שעון שוויצרי גם קיים. מדינת ישראל לא יכולה לאפשר לארגון טרור לקבוע את כללי המשחק על פי מה שנוח לו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שר התחבורה ואיש הליכוד ישראל כץ אמר: "הירי מעזה חודש, למרות שאיימנו בתגובה קשה. החמאס מבין רק כוח. אסור לנהל מו"מ תחת אש. אלפי פלסטינים נמלטים מבתיהם - הם לוקחים אותנו ברצינות. עכשיו תורנו".

אתמול איים יו"ר 'יש עתיד' וחבר הקבינט השר יאיר לפיד ואמר: "שלא ינסו אותנו. צה"ל ערוך ומוכן, חיל האוויר ערוך ומוכן. כל ירי ייענה במכת אש כבדה".

יו"ר הועדה למוכנות העורף ח"כ אלי ישי אמר בתגובה לירי כי אין תגובה "מידתית" כאשר יורים על אזרחינו. לדבריו, "יש לתת חופש פעולה לחיל האוויר ולחיל הים להפגיז כל מקור ירי מעזה לכיוון ישראל. דין ת"א כדין שדרות ואסור שיתקבל הרושם כי תגובות שונות מבוצעות בעת ירי על ישובים אלו. רק פעולה מסיבית ומיידית  אל עבר נקודות הירי מעזה יוכלו לחזק כוח ההרתעה שהושג בשבועות האחרונים".