אאא

אחרי הסערה שעוררה קבוצת משפחות יהודיות כשנכנסה לעשרים וחמש דירות שרכשו בכסף מלא בעיר דוד, וגרמו למהומות מצד הערבים תושבי המקום, יו"ר סיעת הבית היהודי, השר נפתלי בנט, הגיע לעיר דוד, ובסרטון שהפיץ בדף הפייסבוק הוא טען כי מדובר באירוע דרמטי.

השר בנט אמר בפתח דבריו כי "בשונה ממה שחושבים דוד המלך הקים את הממלכה שלו לא איפה שהעיר העתיקה כיום אלא כאן בעיר דוד במה שבעבר היה נקרא סילוואן. זאת אומרת כאן הכול התחיל. ממלכת ישראל, ממלכת יהודה התחילה פה בעיר דוד".

"לפני 25 שנה קבוצת יהודים החליטה שאת עיר דוד צריך להחזיר לידיים יהודיות ולאט לאט עם הרבה מאוד סבלנות הם רכשו בתים בכסף מלא ואכלסו משפחות יהודיות", הסביר. " והם גם ביצעו חפירות שבהם יש מכולת ותיירות מדהימה ואפשר לבלות בעיר דוד עם המשפחה".

בהתייחסו לאירוע כניסת הדיירים היהודים אמר בנט כי "מה שקרה לפני יממה במשך כמה שנים ביצעו רכישות בשקט ובלילה אחד איכלסו עשרות רבות של בתים וכמעט הכפילו את כמות המשפחות היהודיות בעיר דוד והיום בכל האזור הזה של עיר דוד הנמצא דרומית לכותל המערבי יש רוב ישראלי והמשמעות היא שעיר דוד תישאר בידי מדינת ישראל, זה אירוע היסטורי".