אאא

אירוע הירי בבריסל: שר הכלכלה נפתלי בנט התייחס הערב (מוצאי שבת) לאירוע הירי בבריסל בו נהרגו שלושה בני אדם כשהערכות הן כי מדובר באירוע אנטישמי, ואמר כי שנאת היהודים באירופה הגיעה לשיא.

"השבת יצאה ואני שומע על פיגוע רצח אנטישמי במוזיאון היהודי בבריסל, השנאה כלפיי יהודים קיימת מזה אלפי שנים, והגיעה לשיאה האפל ביבשת אירופה" כתב בנט ברשת החברתית פייסבוק.

"בדור האחרון אותה האנטישמיות מתחפשת לאנטי-ישראליות, למה שונאים את היהודים? ככה. למה שונאים את ישראל? ככה. היו יהודים שחשבו שאם יהיו מספיק ״נחמדים, נאורים״ ונטולי-סממני יהדות האנטישמיות תיעלם. הפוך".

בנט המשיך וכתב כי "יש ישראלים הסבורים שאם מדינת ישראל תהיה מספיק נחמדה, נאורה ונטולת סממני לאומיות, שנאת ישראל תיעלם. הפוך. אז מה עלינו לעשות? להיות אנחנו. יהודים גאים החיים על אדמתנו. בגאווה גדולה".

"לב עם ישראל כולו עם משפחות הנרצחים בבלגיה" חתם שר הכלכלה.

כזכור, שלושה בני אדם נהרגו היום (שבת) ואדם אחד לפחות נפצע באורח אנוש באירוע ירי בשכונת סבלון בבריסל, סמוך למוזיאון היהודי של בלגיה. 12 בני אדם נוספים, המוגדרים נפגעי הלם, נלקחו להמשך טיפול על ידי שירותי ההצלה. 

שרת הפנים הבלגית ז'ואל מילקה שהייתה באזור, אמרה כי "הכל מצביע על כך שמדובר בפיגוע אנטישמי". שר החוץ של בלגיה, דידייה ריינדר, הגיב לאירוע בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "אני בהלם מהרצח שבוצע במוזיאון היהודי. מחשבותיי עם הקורבנות ועם משפחותיהם".