אאא

סבב הפגישות של שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן, הסתיים הערב (יום ד´) בארוחת ערב אצל נשיא המדינה, שמעון פרס. למרות המתיחות האחרונה בין ירושלים לקהיר, נמסר מלשכת הנשיא כי סולימאן אמר שמצרים מקווה לשתף פעולה עם הממשלה החדשה בירושלים. גורמים בירושלים אמרו כי הוא אף הזמין את שר החוץ, אביגדור ליברמן, לקהיר.

בפגישה בין השניים, דנו הנשיא פרס ושליחו של מובארק בשיתוף הפעולה שבין שתי המדינות וכן בסוגית הברחות הנשק לרצועה. השניים גם עסקו בסוגיית החייל החטוף גלעד שליט.

פרס הודה לסולימאן על מאמציה של מצרים בחיזוק היציבות במזרח התיכון ואמר, כי ישראל רואה חשיבות רבה בשלום עם מצרים ובתפקידה המרכזי בקידום התהליך במזרח התיכון".

מלשכת הנשיא נמסר כי סולימאן השיב לפרס שמצרים מקווה לשיתוף פעולה עם הממשלה החדשה בישראל. "כולנו מחפשים עתיד של ביטחון ושגשוג לאזור", אמר.

שבוע לאחר ששר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט, הבהיר כי "רגלו של ליברמן לא תדרוך על אדמת מצרים", נפגש שר החוץ בחשאי עם סולימאן. בתום הפגישה, שהתקיימה בלשכת ראש הממשלה, הגדיר אותה ליברמן "טובה ומועילה".

בניגוד לדיווחים הרשמיים, גורמים בירושלים אישרו כי סולימאן הזמין את ליברמן לקהיר - כמו גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואת שר הביטחון אהוד ברק.