אסף רמון ז"ל והנשיא פרס. משמאל: רועי קליין ז"ל
אאא

היום התראיין הפרופ´ יגיל לוי, בתוכנית ´הכל דיבורים´ עם ירון דקל ברשת ב´ של ´קול ישראל´. לוי, מהאוניברסיטה הפתוחה ומחבר הספר "מצבא העם לצבא הפריפריות" סיפר על מחקרו העוסק בין היתר בהשתלבות חובשי כיפות בשדרת הפיקוד הגבוהה של צה"ל. לוי זכה בפרס לחקר בטחון ישראל על ספרו.

במהלך הראיון התייחס לוי לאירועי היומיים האחרונים, בעקבות מותו הטראגי של סרן אסף רמון ז"ל, הטייס, בנו של אילן רמון ז"ל שנפל השבוע.

המראיין הציג לפרופ´ שאלה: "בזמן מלחמת לבנון השניה, סרן רועי קליין ז"ל זינק על רימון כדי לבלום אותו בגופו ולהציל את חבריו, במעשה שלאחר מכן הוא זכה עליו לאות מהרמטכ"ל, בהלוויתו לא השתתף נשיא המדינה ולא ראש הממשלה, התקשורת שציינה את מעשהו ההרואי של קליין עשתה זאת לא באותה עוצמה של ה-48 האחרונות. הייתה לתקשורת הזדמנות להתאחד סביב אתוס גבורה, במהלך קרב, וזה לא קרה".

הפרופ´ לוי השיב: "... צריך לזכור שרועי קליין חובש כיפה סרוגה ומתנחל. במידה מסוימת העובדה שהוא מתנחל לא הפכה אותו לקונצזוס, הוא שייך לקבוצה חדשה שנכנסה לצבא, ואילו האירוע של רמון מסמל חזרה נוסטלגית לאותם מוקדי כח, שסביבה ניתן להתאחד בימים אלו".