(צילום: פלאש 90)
אאא

עמיר בניון חרד לחרדים: אחרי שהלחין והוציא לאור בשבוע שעבר, שיר מחאה "אמא, אני בעיה קיומית?", עמיר בניון, זמר ויוצר, מסביר מה הוביל אותו לכתוב את השיר בתקופה שבה יחסי חרדי-חילונים נמצאים בשפל וכי ההסתה נגד האוכלוסייה החרדית נמצאת בפסגה.

בניון  אמר אמש (מוצאי שבת) בראיון למנחם טוקר ברדיו "קול חי", כי השיר מבטא את מחשבותיו על המתרחש מאז הקמת ממשלת נתניהו-לפיד-בנט: "לצערי הרב נוצר מצב שחרדי, מעבר לזה - אחי בדם, והוא כבר נהיה חס ושלום אויב, וזו בעיה, זה כואב וקשה לי עם זה. אני לא יכול להסתדר עם זה, לא בלב ולא במוח ולא בשום מקום. אני חייב להגיד משהו על זה ואמרתי את מה שאמרתי מכל הלב ומשיא הרגש".

"אני לא חרדי, נולדתי במשפחה מסורתית וחייתי חיים חילוניים עד כמה שנים לפני שהתחתנתי", מספר הזמר על עברו ומעביר מסר לחילונים כי יש לקבל את העובדה כי לא כולם נועדו להיות אותו הדבר ולכן צריך לקבל גם את לומדי התורה, "בלי שום קשר לזה, חרדי הוא אחי, אני אוהב אותו. לא כולם נועדו להיות בכל מקום, יש כאלה שנועדו להחזיק נשק ויש כאלה שנועדו להחזיק ספר תהילים, יש כאלה שנועדו להחזיק גמרא ויש כאלה שנועדו להחזיק מיקרופון, וכואב לי וזה התחיל מזמן".

הזמר הוסיף ואמר כי מה שנעשה בתקופה הזו הינו הטלת רפש על האוכלוסייה החרדית כולה: "היה אפשר להתחיל לפני שנתיים או שלוש שנים להגיד 'האם המעריבה' לבד. תתייחסו לבן אדם כבן אדם. תכבדו בן אדם כבן אדם. אני לא יכול חושב שכל החרדים משתמטים. אתה לא יכול לבוא ולהטיל רפש על אוכלוסייה שלמה ולא כולם כך ולא כולם כך. הדבר הכי חשוב הוא לבוא מהפך השנאה".

"אני וחבר שלי מוצאים את עצמנו נלחמים כל פעם בוויכוחים עם אנשים שאין להם מושג מי הוא חרדי. אני מוצא את עצמי הרבה פעמים בישיבות נלחם כדי להסביר מהו חרדי והפער עצום", הוא מספר בכאב.

האזינו לראיון המלא באדיבות רדיו "קול חי"