אאא

רוב הישראלים היורדים לניו יורק שומרים כשרות ושאר מצוות. כמעט כולם מעוניינים בחינוך יהודי שורשי לילדיהם. כך עולה ממחקר שערכה פדרציית יהודי ניו יורק.

לפי הנתונים המפתיעים,לא פחות מ95 אחוז חוגגים את חג הפסח, 90 אחוז מדליקים נרות חנוכה, 87 אחוז צמים ביום כיפור ואחוז דומה רואים חשיבות עליונה בהענקת חינוך יהודי לילדיהם. 88 אחוז זוכרים ומזכירים את השואה, 72 אחוז קשורים בקשר הדוק לישראל, 71 אחוז הצהירו שהם קשורים למורשת המשפחתית היהודית, 69 אחוז לומדים היסטוריה ותרבות יהודית, 61 אחוז מהישראלים מדליקים נרות שבת ו-60 אחוז שומרים על כשרות בבית. לפחות 15 אחוז מהם הינם חרדיים כנראה.

הפדרציה הינה ארגון המסייע לקהילה בעיר ניו יורק, במחוז ווסטצ´סטר ובלונג איילנד.

נתון מפתיע נוסף הינו מיעוט הישראלים המתגוררים בעיר: עד לביצוע המחקר ההערכה הרווחת היתה שבאזור ניו יורק גרים כמיליון ישראלים, אך מתברר כי בניו יורק רק 41 אלף ישראלים לשעבר.

עוד נתונים מראים כי -96 אחוז מהישראלים שגרים בניו יורק הם נשואים ויש ביניהם הרבה פחות גרושים מאשר יהודים-אמריקאים. ב-40 אחוז ממשקי הבית הישראלים יש 4-5 נפשות וב-15אחוז מהמשפחות שש נפשות או יותר, מה שמצביע אולי על מספר גבוה של ישראלים בקרב הקהילות החרדיות.

ביחס לאמריקניים מלידה, הישראלים מעורבים יותר בחיי הקהילה ומתנדבים יותר. כמו כן, הישראלים תורמים יותר לארגונים ישראלים ולגופים יהודיים-אמריקאים, יותר מאשר יהודים שנולדו בארה"ב.

נתון מפתיע נוסף הוא כי רמת ההכנסה של הישראלים לשעבר שגרים בניו יורק נמוכה יחסית – 75-81 אלף דולר בלבד לשנה.