אאא

* ערב יום הכיפורים: חבר הכנסת לשעבר הרב שלמה בניזרי, נצפה במעלה הר הזיתים, כשהוא מטפס לעבר קברה של אמו ע"ה. הוא התפלל, ביקש גם על הילדים, והמשיך לעבר הקברים הסמוכים: ציונו של האדמו"ר רבי אלעזר אבוחצירא זצ"ל, והבבא מאיר זצ"ל הקבורים בסמיכות לקברה של אמו. המדור הזיל דמעה חרישית ומיהר לתעד.

* ובאותו יום, שעות ספורות לפני התקדש החג, הגיע הרב אדרת מניו יורק לביתו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, בכדי למסור לו את ברכתם של אנשי קהילתו לרגל התפקיד החשוב. הראש"ל הודה לו בחום, ואף העניק לו את ספרו החדש "ילקוט יוסף מועדים" שיצא לאור במהדורה חדשה לרגל ההכתרה, עם הקדשה אישית.

* ומיד לאחר מכן, מיהר הראש"ל הגרי"צ יוסף להגיע לבניין ישיבת חזון עובדיה השוכן בפאתי שכונת רוממה בירושלים, ושהה עם בחורי הישיבה במהלך כל יום הכיפורים. העיניים של המדור ברכו איתו את ברכת הלבנה מיד עם צאת הצום, ומיהרו לתעד.

* ובזמן שהראש"ל שהה בישיבתו, יו"ר ש"ס אריה דרעי ירד לצפון הארץ, והתארח אצל הנגיד דוד דרלי בעיר טבריה. העיניים של המדור צפו בו בעת הסעודה המפסקת ביחד עם המועמד לראשות העיר טבריה מטעם ש"ס העונה לשם יוסי בן דוד, וכן עם סגן ראש העיר זיגדון. ויש גם תמונה.

* וכמה ימים לפני כן, הגיע דרעי לפרדס האתרוגים של אליהו אמסלם, ובמשך שעה ארוכה בדק עשרות אתרוגים עם זכוכית מגדלת. הבדיקה המייגעת השתלמה בסוף, והוא יצא משם עם אתרוג מהודר להפליא.

* ישר לאחר שהוכרז כמועמדה של תנועת ש"ס לראשות העיר אלעד, הגיע צוריאל קריספל למעונו של מרן הגר"ע יוסף, כשמרן מברכו בחום. בערב הוא כבר הספיק להיפגש עם פעילי התנועה, כשהוא מרצה בפניהם את משנתו לגבי העיר אלעד, ומזרזם להתחיל ולהניע את השטח לקראת הבחירות הקרבות.

* ובאותו יום שקיבל את הידיעה על מועמדתו, נסע אותו צוריאל קריספל ברכב, אך אאוצ', הוא היה מעורב בתאונה קלה, ויצא ממנו בשריטות קלות. אשתו לעומת זאת, הוצרכה להתאשפז בבית החולים. המדור שולח איחולי רפואה שלמה למשפחה.

* חמישי שעבר: ממש לפני שהם עלו לכותל לומר סליחות, התיישבו מרדכי חסידים וליאור גבאי בפינה שקטה בשכונת גבעת שאול שבירושלים, ושוחחו על הא ועל דא. המדור לא הפריע להם באמצע, חוץ מהפלאש של המצלמה.

* לא בכל יום הם מקבלים שם בארגון החסד "בית לחם יהודה" שיחת טלפון שכזו. התזמון: ערב ראש השנה. על הקו: ראש ישיבת "כסא רחמים", הגאון רבי מאיר מאזוז, שהתקשר במיוחד לזכות לפני החג במצווה החשובה, והרים תרומה לטובת נצרכי הארגון.

* סוכה רחבת ידיים נבנתה בשכונת סנהדריה המורחבת בירושלים בחניית הבניין בו מתגורר הראש"ל הגרי"צ יוסף. הראש"ל יקבל את הקהל הרחב ביום ראשון ג' דחול המועד מ-16:00 עד 20:00 בערב, ולמחרת מ-10:00 ועד 13:00 בשעות הבוקר. המדור גם יהיה שם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

* בבית המדרש המרכזי "יביע אומר" בעיר בני ברק, בראשות הגאון רבי יגאל כהן, נערכים לשמחת בית השואבה המרכזית ביום שני, ד' דחול המועד סוכות. בתוכנית: החזן משה חבושה שינעים לקהל. המיקום: אולמי ארמונות חן בעיר.

* התאריך: יום שני האחרון. המיקום: בית הכנסת רבן יוחנן בן זכאי ברובע היהודי בירושלים. מיד לאחר טקס הכתרת הראשון לציון, יוצא הגאון רבי יצחק יוסף לעבר הכותל המערבי כדי לשאת תפילה והודיה לה' יתברך, כשהמוני בחורי ישיבות ואברכים מלווים רגלית את הרכב. כשהוא מגיע לכותל ויוצא מהרכב, הוא מתקבל בממטר של סוכריות שעפות לכיוון הרכב מעזרת הנשים...

* ערב יום הכיפורים: מתפללי בית המדרש ליוצאי עדת עדן בבני ברק, מיהרו לתעד את רבם, הגאון רבי נתנאל זכריהו, כשהוא עטוף בלבן, רגע לפני התקדש היום הנורא, ולשלוח למדור.

* פינת המזל"טים: לנח צדוק, יו"ר המועצה הדתית בביתר עילית, לרגל שמחת בר המצווה לבנו. לשמעון הללויה, לרגל הולדת הבן. ירבו שמחות בישראל. חג שמח ושבת ושלום.

המדור המלא מתפרסם ב'יום ליום'

העתיר. הרב שלמה בניזרי בהר הזיתים
העתיר. הרב שלמה בניזרי בהר הזיתים
רגע לפני כיפור. הראש"ל והרב אדרת
רגע לפני כיפור. הראש"ל והרב אדרת
אמר שתתחדש. הגרי"צ בברכת הלבנה
אמר שתתחדש. הגרי"צ בברכת הלבנה
עד לטבריה. דרעי בסעודה מפסקת. (צילום: חדשות 24)
עד לטבריה. דרעי בסעודה מפסקת. (צילום: חדשות 24)
המאמץ היה שווה. דרעי בודק את האתרוגים
המאמץ היה שווה. דרעי בודק את האתרוגים
נפגש. קריספל והפעילים
נפגש. קריספל והפעילים
שוחחו בדברי תורה. חסידים וגבאי
שוחחו בדברי תורה. חסידים וגבאי
עטוף בלבן. הרב נתנאל זכריהו
עטוף בלבן. הרב נתנאל זכריהו