אאא

כל אדם בעל חזות חרדית מקוטלג מיד כמשתמט משירות צבאי או אזרחי, ואינו תורם מאומה לחברה בישראל. דבר זה הוא שקרי לחלוטין, משום שאוכלוסיית החוזרים בתשובה במדינת ישראל, המוערכת בכשלוש מאות אלף איש ואישה, רובה שירתה בצבא ונטלה חלק בביטחון ישראל. כמו כן, רבבות חרדים מבית שירתו בצבא במסגרות שונות: שלב ב' (שירות מקוצר בין 15-4 חודש סדיר ואח"כ השתלבות במערך המילואים), נח"ל חרדי, שח"ר, מורה חייל, וחלק נכבד שירת ביחידות הרגילות בצה"ל.

חיילים אלו שימשו בתפקידים מגוונים בצה"ל, ביחידות קרביות ותומכות לחימה, קצינים וחפשי"ם אשר חירפו את נפשם למען ביטחון ישראל, ולצערנו הרב בכל מקום הם מוצגים כ"משתמטים", כ"פרזיטים" אשר אינם נושאים בעול הביטחון.

המעניין הוא שחלק מהמסיתים כנגדם לא שירתו כלל, ואם אכן שירתו, הם שירתו בתפקידים המתאימים לשיעור גדנ"ע (ראה ערך שר האוצר יאיר לפיד – כתב בעיתון מחנה, שר החינוך שי פרון - חיל חינוך ועוד).

אברכים רבים פנו אלי בכאב על הדה - לגיטימציה שעושים להם בכל מקום, בזמן שבפועל הם אכן שירתו בצה"ל, ולא רק שהם אינם מקבלים הערכה או תודה על שירותם, הם אף מושמצים ומופלים לרעה בכל מקום.

למשל, רבבות חוזרים בתשובה בסיימם את שירותם הצבאי נכנסים ללמוד בישיבות לחוזרים בתשובה, והמדינה לא מממנת את לימודיהם כסטודנטים במכללות ובאוניברסיטאות. סטודנט ממומן בשנה בקרוב ל-50 אלף ₪, בזמן שבחור ישיבה ממומן בכ-3 אלפים ₪ בשנה בלבד! ואברך בכ-5 אלפים ₪ בשנה בלבד! לסטודנטים יש זכויות רבות בכל מקום לעומת אפס זכויות לאברכים, עוול שזועק עד השמיים. לעומתם ישנם חילונים רבים שמשתמטים באמת מהצבא מטעמי השתמטות לשמה או "אידיאולוגיה", מטיילים בחו"ל ואח"כ הם ממומנים מימון מלא.

כמו כן במדינת ישראל ישנם כ-30 אלף סטודנטים ערבים הממומנים מימון מלא וזאת למרות שלא שירתו בצבא בכלל, אלא להיפך, במקרים רבים הם משרתים את אויבי המדינה. 

דברים אלו ואחרים, הביאוני להרים את הפרויקט הזה של ריכוז שמות כל המתגייסים החרדים ששירתו בצה"ל או בשא"ל, ולהפיץ נתונים אלו ברבים במטרה לחשוף לציבור את השקרים הנוראים שמפיצים כנגד הציבור החרדי, וע"י כך לנסות להוריד את מפלס השנאה.

 (צילום: פלאש 90)
ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: פלאש 90)
הגדלה

לאחרונה פרסמתי את החוברת "עובדות או הסתה", וקוראים רבים בארץ ובעולם נחשפו לנתונים המדהימים שחשפתי, כגון: ש-55% מהחרדים עובדים + 5% דורשי עבודה (לעומת 67% לא חרדים שעובדים); שהחרדים משלמים מסים כבהיקף דומה לכל אזרחי המדינה; שהחרדים מקבלים רק 5% מקצבאות הביטוח לאומי בזמן שחלקם באוכלוסייה הוא בין 11% - 14%; וכן שאחוז החרדים במערכת החינוך הוא כ-25% בזמן שהחרדים מתוקצבים רק 5% מכלל תקציבי החינוך; וכן שמסך כמיליארד ₪ תקציב משרד התרבות רק 8 מיליון ₪ מועברים לתרבות יהודית ושאר הסכום מועבר לתרבות החילונית, כגון: ספורט. תיאטרון, סרטים, אופרות ועוד. התגובות לנתונים הללו היו מדהימות ואנשים נשארו פעורי פה, ואני יודע על רבים ששינו את יחסם העוין כלפי החרדים, ועוד אחרים ישנו כשיחשפו לנתונים. כמו כן, הנתונים נתנו כוח לציבור החרדי לעבור מעמדה של מגננה והתנצלות, לעמדת הסברה של "בזכות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אני רוצה להדגיש שאין בהצגת הנתונים על אחוז המתגייסים הגבוה בקרב החרדים ששירתו בצבא לפגוע ולו במעט בלומדי התורה ובערך לימוד התורה. כל מי שלומד תורה ותורתו אומנותו צריך וחייב להמשיך ללמוד תורה, ובתורתו הוא מגן על עם ישראל לא פחות מאף לוחם או כלי מלחמה. הצגת הנתונים נועדה ליצור שינוי בדעת הקהל הרחב במדינת ישראל, לרכך את הזעם ואת השנאה המופנית כלפי הציבור החרדי שכאילו "אינו נושא בנטל".

אין אנו באים להתנצל על לימוד תורתנו, ואנו גאים בלוחמים שלנו והם לומדי התורה, אלא שבאים להבהיר ולהראות שיש מציאות נוספת ופן נוסף בציבור החרדי.

אני פונה לכל הציבור החרדי בארץ ובעולם, למלא שמות שלו ושל קרובי משפחתו, חיילים וחיילות משרתי שירות לאומי אזרחי, ולשלוח אותם לפקס המצוין בטופס. השמות שיאספו יועברו לידי ראש ממשלת ישראל ושרי הממשלה ולציבור הרחב.

מטרת המבצע היא להבהיר לציבור הרחב במדינת ישראל שגם החרדים נשאו ונושאים בנטל.

את הטופס ניתן להוריד כאן. וכן ניתן להשיגו בפקס מספר: 03-5462030.