שלמה בניזרי  (צילום: פלאש 90)
אאא

משבר הדיור החרדי: השר לשעבר שלמה בניזרי התראיין אצל השדרן יהודה שוקרון בקול ברמה, ודיבר על פתרון הדיור היחיד שנראה באופק לעת עתה - העיר חריש, וקרא לזוגות הצעירים בני המגזר החרדי לרכוש דירות בעיר החדשה ההולכת ומוקמת. 

בנזירי: יש אנשים שיש להם אינטרסים במקומות אחרים הם הולכים ומוציאים דיבתם רעה, של העיר חריש ושל עמותות שכבר זכו במכרזים כמו 'לעבדך באמת'. אותם אנשים טוענים הכול הולך לאבדון וגם כך העיר חריש הולכת להיות עיר חילונית". 

"אבל, חשוב להדגיש שכל זה לחלוטין לא נכון, החרדים זכו כבר ב-1,000 דירות. העתיד של העיר הזו היא של עיר חרדית. מי שהולך עכשיו יכול כבר לראות את הבניינים מוקמים, והעבודה בעיצומה. 

"בסוף החודש, יום שני הבא (28/07/14), יש מכרז על 500  דירות. לחרדים אין מקומות, אפילו במרתפים בירושלים ובבני ברק אין מקום. על 'חושה' משלמים 3,000 - 4,000 שקל. כמה כבר אפשר? חלאס. 

"פה (בחריש ש.מ.) תוך שנתיים אתה אמור לקבל דירה של שלושה חדרים זה יכול להגיע ל-690 אלף שקל, ארבעה חדרים 793,000 אלף שקלים וחמישה 863 אלף שקל. שימו לב, חמישה חדרים  זה כבר 120 מטר! איפה תמצא בארץ דירות במחירים הללו?!"

בניזרי הוסיף והזכיר גם את חוק מע"מ 0 של יאיר לפיד, מה שאמור להפחית משמעותית את מחירי הדירות "אם יתקבל החוק של מע"מ אפס תורידו שמונה עשר אחוז ומחיר דירת שלושה חדרים יגיע לסביבות ה-500 אלף שקל!"

בנוסף לעניין הבסיסי של חיים ברווחה בדירה נוחה וחדשה, הזכיר בניזרי גם את העובדה שיש לשמור על האופציה החרדית בחריש, " חריש נמצאת מרחק של ארבעים דקות מבני ברק ואלעד, למה אנשים צריכים לסבול?!" שוקרון הוסיף ופנה למאזינים, "יש בידכם לשמור על צביונה של העיר חריש, ולא להיגרר אחרי כל מיני שמועות אלא אחרי עובדות".

לקראת סוף השיחה הזכיר בניזרי את העובדה כי הוא מדבר על הפרויקט משיקולים של טובת הציבור, "מי שרוצה שירים טלפון לעמותת 'לעבדך באמת' במספר הטלפון 03-9090613. אני הסכמתי לדבר בשבילם, בגלל שהם הבטיחו שיש ערבות בנקאית מלאה. אין לי שום קשר לפרויקט, אני עושה את זה כשירות לציבור כי אני יודע שציבור החרדי זקוק לזה".