אאא

אחרי שנים של בניית המערכת, ולאחר שלפני שבוע החלה לפעול בבאר שבע. פיקוד העורף החל היום (שישי) להפעיל את מערכת "מסר אישי" השולח התרעות חירום מבוססות מיקום, בכל רחבי הארץ.

המערכת אשר פועלת בטכנולוגיית cell broadcast ('שידור סלולרי'), שולחת מסרים המגיעים לטלפון כהודעות טקסט. כשההודעות נשלחות ישירות מאנטנות השידור הסלולריות באזור, ללא תיווך חברות הסלולר. וכך ניתן לשלוח מסרים לכל השוהים במרחב מסוים, מבלי להזעיק את מי שאינו שוהה במרחב מוזעק.

בינתיים, לא מומלץ לסמוך רק על מערכת מסר אישי, מכיוון שהיא עלולה לא לפעול במקרים מסוימים. ועדיין מומלץ להיות קשובים למערכת האזעקות של פיקוד העורף.

המערכת שהחלה לפעול היום, תפעל במכשירים הבאים: Samsung, Sony, Alcatel, Htc, Lg, Nexus.. בעלי האייפונים הישנים, כמו גם חלק ממחזיקי הטלפונים הכשרים, יאלצו להמתין עד שמכשיריהם יחלו לתמוך בטכנולוגיה.

על מנת לוודא שהמערכת תפעל, עליכם להיכנס לתפריט ההגדרות בהודעות, ולוודא שהתיבה 'הודעות שירות' או ' cell broadcast' מסומנות בV.

המערכת, שנמצאת בינתיים בהרצה, עלולה לשלוח הודעות גם לאזורים שאינם מוזעקים, בעקבות זליגת אנטנות. כמו כן, ההודעה עלולה להישלח מספר פעמים ברצף לאותו מכשיר.