אאא

"עשו לי סיכול ממוקד": השר לשעבר והח"כ בהווה בנימין (פואד) בן אליעזר, הודיע במהלך השבת על פרישתו מהמירוץ לתפקיד נשיא מדינת ישראל, שלושה ימים בלבד קודם הבחירות.

בהודעה שכתב בן אליעזר שנחקר ביום שישי תחת אזהרה, הוא האשים את מתנגדיו בסיכול ממוקד: "כמי שנלחם כל חייו, אין בכוונתי להפסיק גם הפעם עד שאביא לחקר האמת. אולי המקרה הזה יוביל לחשבון נפש ולהפסקת התרבות הקלוקלת של 'סיכולים ממוקדים' שהפכו לחלק משגרת חיינו והתנהלותנו כמדינה".

"ביום שישי, בישורת האחרונה של התמודדות ארוכה, ארבעה ימים לפני ההצבעה בכנסת על תפקיד נשיא המדינה, אשר בכל הצניעות הייתי המועמד המוביל לו, זומנתי בהתראה של 20 דקות למשטרה כדי לבדוק את מקורות המימון של דירתי. השבתי על כל מה שנשאלתי, ואף התחייבתי לשוב ולגבות את דברי במסמכים ובהוכחות. אני שב ומדגיש את מה שאמרתי גם במשטרה וגם באמצעי התקשורת בתקופה האחרונה - כל שקל ששולם לקניית הדירה שקוף וידוע".

בן אליעזר הוסיף: "ב-24 השעות האחרונות חשבתי והתלבטתי רבות מה לעשות. מחד, האם להרים ידיים בניגוד לאופי שלי, ולפרוש מההתמודדות? שכן ההתמודדות לנשיאות היא הסיבה לגל ההשמצות העכור שתוקף אותי. האם להיכנע ולתת למי שעומד מאחורי הדבר הזה את מבוקשו? ויש גם מי שיגידו שהפרישה היא הודאה באשמה, דבר שאין בכוונתי לעשות. להפך, אין לי ספק כי בזמן הקרוב האמת תצא לאור".

פואד בן אליעזר הוסיף והתייחס לשירות שלו עבור מדינת ישראל: "בגיל 12 עליתי לבד לארץ. 30 שנים שירתתי את מדינתי כלוחם ומפקד בצה"ל ו-30 שנים כמשרת ציבור. כיהנתי שבע פעמים כשר, בין היתר כשר הביטחון וכממלא מקום ראש הממשלה ואף כיושב ראש מפלגת העבודה. לפני שמונה חודשים החלטתי להתמודד על תפקיד נשיא מדינת ישראל. עם כל הצניעות, אני המועמד בעל הניסיון הרב ביותר והמתאים ביותר, בעל העשייה המשמעותית והמגוונת ביותר למען המדינה. מרגע שהודעתי על התמודדותי לתפקיד, לא פסק מסע השמצות והכפשות אגרסיבי ומתוזמן נגדי, מסע שכל מטרתו למנוע ממני מלהתמודד ומלכהן כנשיא המדינה".

על עצם ההחלטה לפרוש מהמירוץ אמר בן אליעזר: "שמי הטוב מלווה אותי מיום היוולדי, ובכוונתי להמשיך ולשמור על שמי, כבודי ועל האמת. יש לי אמון מלא ברשויות החוק והצדק של מדינת ישראל, ואני בטוח כי בסיום תהליך הבדיקה גם רשויות החוק יאמתו את הידוע לי - לא עברתי על החוק, מקורות הכנסתי היו ועודם גלויים ושקופים, וגם המידע על ההלוואה שקיבלתי, המגובה במסמכים, ידוע לרשויות המדינה השונות. למרות החלטתי, אלחם על כך שייבדקו כל השאלות החשובות: כמה זמן המידע היה בידי רשויות המדינה השונות? מדוע הוחלט להתחיל בחקירה דווקא עכשיו, ימים ספורים לפני סוף ההתמודדות, כאשר אני מתגורר בדירתי כבר למעלה משנה?"

בן אליעזר תקף את עצם פתיחת חקירה נגד אישי ציבור בזמן שמתמודדים לתפקיד בכיר: "מלבד השאלות המשפטיות, עלינו כחברה דמוקרטית ומתקדמת לנהל דיון מעמיק לגבי התנהלותנו. האם הפוליטיקה החדשה שאליה אנו משתוקקים היא הפיכתם של אישי ציבור לשק חבטות? האם ייתכן כי רשויות החוק ישמשו כלי בידם של בעלי אינטרס וישפיעו על מהלכים דמוקרטים במדינה?".

בן-אליעזר התייחס לקראת סיום מכתבן להחלטתו לפרוש: "כפי שהובהר לי על ידי גורמים שונים, מוסד היועץ המשפטי לממשלה והמשטרה לא יקבלו החלטות בימים הקרובים. מאידך, איני רוצה שהליך הבחירה לנשיאות, שכבר זוהם עד כה יתר על המידה בהכפשות ובהשמצות, יתעכב ואף יוביל לשינוי חוקי יסוד. אני מקווה ש'הסיכול הממוקד' שאני עובר יהיה הפרשה האחרונה בהתמודדות הנוכחית לנשיאות, ואף לעתיד לבוא. אני מאחל הצלחה רבה לכל המועמדות והמועמדים".