אאא

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייצב היום בחשאי ובהיחבא במועדון בו אירע הרצח, במועדון החוטאים והמסיתים.

אנשי לשכתו דאגו לזרוע דיס-אינפורמציה בנוגע למועד הביקור ואף הרחיקו את כלי התקשורת למרחק 500 מטרים מהמקום, על מנת למנוע את תיעודו של נתניהו "בכניסתו מה הוא אומר", "וביציאתו מה הוא אומר".

הביקור על כל פרטיו, אמור לעורר 'אי נוחות' אצל שותפותיו הקואליציוניות החרדיות, והרבה יותר מאשר סתם אי נוחות.

עצם ביקורו של ראש ממשלה במקום כ"כ שנוי במחלוקת, בעייתית מאוד. אילו מטרתו הייתה להזדהות עם הנרצחים - כבודו מוזמן להמשיך משם לרמלה ולהזדהות עם משפחת הבחור החרדי שנרצח, על לא עוול בכפו, במסגרת המלחמה הבלתי פוסקת בין ארגוני הפשיעה. ומשם שימשיך להזדהות, במטותא, עם כל מקוטלי הדרכים, נפגעי האלימות במועדונים "הרגילים" ורק אחר כך יחזור לביתו. ולממשלתו.

אך נתניהו לא עושה זאת. ראש הממשלה לא הולך להזדהות עם כל מי שנרצח כאן במדינה, איש במעמדו הולך להזדהות רק עם מי שדורש ערך מוסף מעבר לגינוי הרצח עצמו. נתניהו בא להזדהות עם הדרך. וזו הבעיה.

בנוסף, הגעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למועדון החוטאים, מהווה הזדהות מוחלטת לא רק עם הרצח, לא רק עם הדרך, אלא גם עם האשמות המרושעות וההסתה האיומה שיוצאת מהמקום הזה מאז מוצאי-שבת ההוא נגד הציבור החרדי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יתרה מכך - נתניהו קיבל לידו מכתב, בו הואשמו שרים מממשלתו וח"כים מהקואליציה, בין היתר, בהסתה נגד המועדון ונגד הבאים בשערו. נתניהו, ע"פ הפרסומים, לא פצה פה, לא מחה, לא הגיב ולא ניסה להגן על שריו.

סוג של הסכמה שבשתיקה.

עלינו גם לזכור, כי נתניהו בא להזדהות עם ההסתה נגד הציבור החרדי - למרות שמניעי הרצח די ברורים וכל כיווני החקירה מובילים הרחק מרצח על 'רקע חרדי' - אך זה לא הפריע לנתניהו לבוא ולהזדהות, לבוא ולהאשים את החרדים, לבוא ולהיות חלק במסע ההסתה.

מי יודע, אולי כדי למנוע פרשנויות מן הסוג שהובא כאן, נתניהו הורה על הרחקת התקשורת והצלמים. שלא ישמעו, שלא יצלמו – הוא יוכל להכחיש הכול.

ביקורו היה קצר - עד כדי פגיעה בגאווה... אך כשהדברים כ"כ ברורים, כשההזדהות (עם כל מה שיוצא מהמקום הזה) כ"כ מהדהדת - זה הזמן של השותפות החרדיות לקום ולזעוק. לעמוד על שלהם ולא לוותר. לצעוק בגרון ניחר באוזנו של ראש הממשלה - "בנימין נתניהו, תעצור את ההסתה!".