אאא

רגע לפני שהוא נושא את "אחד הנאומים החשובים שלו", כפי שהוגדר הערב בתקשורת הישראלית, התפנה ראש הממשלה בנימין נתניהו מקדחת ההתיעצויות בחברת בכירי לשכתו, כדי לסייר עם רעייתו במרכז גדולי האומה האמריקאית בוושינגטון.

מעת לעת עצרו להביט על הנוף והנהר סביב, ותוך הליכה שוחחו על ההיסטוריה של ארצות הברית.

כאשר הגיעו ראש הממשלה ורעייתו לאתר ההנצחה של ג´פרסון, דקלם בעל פה ראש הממשלה את הכרזת העצמאות של ארצות הברית.

בתמונות ששחררה לשכת העיתונות הממשלתית נראה נתניהו מצטט את נשיא ארה"ב פרנקלין רוזוולט, כשהוא ניצב אל מול האנדרטה לזכרו: "אין לנו לפחד אלא מהפחד עצמו".

השניים צעדו במעלה המדרגות המובילות לאתר ההנצחה של לינקולן, תוך שהריעו לכבודם העוברים והשבים. הללו אף צילמו את ראש הממשלה ורעייתו אשר נופפו לשלום בחזרה.

ראש הממשלה, המרכז אליו תשומת לב תקשורתית רחבת היקף בישראל, בארה"ב ובעולם כולו, בעיקר בשל האומץ הבלתי נלאה להתייצב מול הנשיא, בתוך הבית הלבן ולומר לו בפה מלא - העקרונות שהצגת בנאומך אינן מקובלות על ישראל. קווי 67´ אינם ברי הגנה, העניק הצצה למתחולל בליבו פנימה.

"העיקר הוא לא לפחד. זה הכי חשוב, מותר לפחד רק מהפחד", שב נתניהו ואמר לכתבים שצעדו עמו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נתניהו המשיך ושאל את הכתב: "אתה מכיר את רבי נחמן מברסלב? אתה יודע מה הוא אמר? כל העולם כולו... נו תמשיך", אמר לכתב, "גשר צר מאד, והעיקר? לא לפחד כלל. כנראה שרוזוולט היה חסיד של רבי נחמן", אמר נתניהו בחיוך.

דריכות בישראל

בצמרת הישראלית ניכרת דריכות רבה לקראת נאומו של נתניהו מול שני בתי הקונגרס, זאת לאחר שנשיא ארה"ב ברק אובמה, נשא אתמול נאום פרו ישראלי נלהב אל מול השדולה הישראלית איפאק.

בניגוד לדברים שהכעיסו את נתניהו, ולאחר שראש הממשלה הישראלי לא חשש להתעמת עמו לעיני המצלמות, בחר אובמה להדגיש שורה של אמירות לטובת ישראל, החשובות שבהן: ארה"ב לא מצפה מישראל לחזור לקווי 67´ והמשמעותית יותר מבחינת נתניהו - איננו מצפים ממשלת ישראל לשאת ולתת עם ממשלה פלסטינית בה שותף ארגון החמאס, שהוא ארגון טרור לכל דבר".

ההערכה היא כי נאומו של נתניהו יתקבל בתשואות על ידי הקונגרס, הנשלט על ידי רוב רפובליקני והאוהד באופן מסורתי את ישראל ועמדותיה. נתניהו, הנחשב לאשף נאומים, יבוא מוכן היטב לזירה אותה הוא מכיר ושולט בה, כבר יותר משני עשורים.

(צפו בוידאו, באדיבות חדשות 2)