אאא

הרצל ידידי, יש לך כמה דקות לבוא לעזור לי? אני הולך כעת לתחנה מרכזית, להניח תפילין לעוברים ולשבים, לחלק נרות שבת, ולהפיץ קצת קדושה בלב מקום הפריצות - בשיאו של הקיץ.

אז מה אם לא כולם מסכימים שזהו קידוש ה´, ולדעת רבים עדיף לו ליהודי חרדי לשמור עיניו ממראות פריצות וזימה ולהתרחק ככל האפשר ממקומות אלו, אבל אני נאמן למצוותו של הרבי מלובביץ, כי דווקא במקומות אלו עלינו לעשות קידוש ה´.

אמנם יש כאלו שנגד כל התערבות בציבור חילוני כמו שעשה בני אלבז, עליו כתב מישהו (אחד בשם הרצל קוסאשוילי): "גם צרחת "שמע ישראל - ה´ אחד" שהייתה מהדהדת מקצה העולם ועד קצהו, לא הייתה מכפרת על הפארסה שבנטילת חלק בתוכנית שכזאת. צריך וחשוב להדגיש שאין משום הופעתו של בני אלבז בתוכנית ולו גרם אחד של "קידוש ה´", אבל אני חב"דניק, נאמן לשיטתו של הרבי וחושב אחרת מאותו קוסאשווילי.

"היכל התהילה? בני אלבז ביזה אותי" / הרצל קוסאשוילי

בעיני כחב"דניק, ההתעטפות בטלית ובתפילין מהווה לבדה סיבה להשתתפות בתכנית, אין כל הבדל בין תחנה מרכזית להיכל התהילה, למרות שגם לזה מתנגד אותו קוסאשווילי, שטוען כי היה שם חילול ה´ "למרות "ההתעטפות בטלית לעיני חצי מהמדינה" כהגדרת אחד מאתרי המוזיקה החרדיים, ולמרות הצהרותיו הפומביות באתרי המוזיקה ובראיונות שלאחר הזכייה כאילו ביקש שלא יתחלל שם שמיים על ידו".

אז מה הרצל ידידי, אתה לא רוצה לבוא איתי לתחנה מרכזית? מה, בגלל שאני חב"דניק ואתה ליטאי?!

נורא חבל הרצל שאתה לא חב"דניק. אם היית כזה, היית מבין שבני אלבז דווקא עשה קידוש ה´.

רגע, בעצם - אני הליטאי, אתה החב"דניק... אופס, התבלבלתי לגמרי.