אאא

בסוף השבוע האחרון עם תחילת ימי בין הזמנים והחופש הגדול לילדי תלמודי התורה יצאו משפחות רבות תושבי עיר התורה והחסידות לפארקים ולגינות באזור המרכז בין היתר יצאו תושבים רבים לטייל להנאתם בפארק החדש שנחנך לאחרונה בגבעת שמואל, אלא שלתדהמתם התברר להם כי הכניסה לתושבי בני ברק הינה בתשלום זאת לעומת תושבי גבעת שמואל הנכנסים בחינם.

בשיחה עם "כיכר השבת" מתלונן אחד האברכים: "הגעתי לספורטק יחד עם אשתי וילדיי במטרה לבלות במקום את הערב אלא שלהפתעתי השומר במקום מבקש ממני דמי כניסה בסך 30 שקל על כל ילד. תושבים חרדים שעמדו בתור אחריי נאלצו אף הם לשלם, אלא שלמרבה הכעס, דווקא האזרחים חובשי הכיפות הסרוגות נכנסו בחינם".

"כששאלתי מדוע ולמה, הסבירו לי שהעירייה מתנה את הכניסה בהצגת תעודת זהות ותעודת תושב מקומי ולכן כל מי שמגיע מחוץ לעיר עליו לשלם על הכניסה למקום.", הוא מספר.

האברך מוסיף ואומר כי "כעסנו נורא והסברנו להם שזה לא חוקי אבל הם התעקשו וסירבו להכניס אותנו, עמדנו בחוץ מושפלים ומבוזים".

"לא ייתכן", אומר האברך ל"כיכר השבת", "שרק בגלל שאנחנו חרדים יבקשו מאתנו כסף וינסו למנוע מאתנו כניסה לפארק. אם אנחנו בבני ברק היינו אוסרים על תושבי גבעת שמואל להיכנס למקומות מסוימים הרי הייתה קמה קול זעקה על אפליית דתיים לאומיים וכל כלי התקשורת היו מדווחים על כך".

מנגד מבהיר לכיכר השבת גורם עירוני שנכח במקום כי מדובר בהחלטה סבירה שאינה קשורה לאפליה של ציבור כזה או אחר. "העירייה מבקשת לדאוג לרווחתם של ילדי העיר שהוריהם משלמים מיסים טבין ותקילין ומגיע להם ליהנות מהשירותים העירוניים, אך טבעי הוא שמי שתושב המקום ייכנס חינם ללא קשר לצבע הכיפה שלו או לאורח חייו ולאמונתו ומנגד מי שמגיע מחוץ לגבעת שמואל יצטרך לשלם על אותו הדבר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצוין כי עיתון "הארץ" חשף לפני מספר שבועות את האפליה המתוכננת והתושבים המקומיים שהתראיינו לכתבה לא התביישו בהדרת החרדים מהפארק החדש שנחנך לאחרונה בעלות של 8 מיליון שקל.

"בפסח ובשבועות אי אפשר היה לזוז. הגיעו ערמות של חרדים, השאירו אחריהם לכלוך וזוהמה וכל זה כאשר המקום בכלל לא נמצא בעיר שלהם. הם חוצים את הגשר בקלות ומגיעים לכאן תוך דקות ספורות ברגל. הם הפכו את המקום לאתר הבילוי האהוב עליהם", אמר  ל"הארץ", עמיחי יוסף, תושב גבעת שמואל.

"אני משלם ארנונה לעיריית גבעת שמואל והמתחם הזה נבנה בין היתר מהכסף של התושבים. מדוע שמישהו שלא גר פה ימנע ממני ומתושבים אחרים ליהנות מהמקום הזה?", הוא מוסיף.

במקביל נמסר אז מעיריית גבעת שמואל כי "מדובר במתקן אותו מנהל המתנ"ס העירוני. הכניסה פתוחה לכל בתשלום. לתושבי העיר הכניסה בהצגת תעודת תושב שמחולקת בימים אלה".