אאא

מדרכות נפרדות - לא רק בסקווירא: בשבוע האחרון נתלו שלטים הקוראים להפרדה בין גברים ונשים ברחוב האדמו"ר מוישיווא בקריית ויזנ'יץ ובסמטה המובילה מרחוב גבעת פנחס לרחוב צמח צדיק בבני ברק.

השלטים קוראים לציבור להפריד בין גברים לנשים במדרכות, כאשר צד אחד "מוקדש" לגברים ואילו השני לנשים, זאת בכדי להימנע מ"בעיות צניעות". 

בכרוז שפרסם בית הדין של החסידות (בד"צ קהל אהבת ישראל), נכתב כי "בכדי לחזק גדרי הקדושה הננו בזה בבקשה אל העוברים והשבים ברחוב אדמו"ר מווישווא ובסמטה שבין רחוב צמח צדיק לרחוב גבעת פנחס כדלהלן". 

"א.הגברים ילכו בצדו המזרחי של הרחוב בלבד, והנשים תלכנה בצדו המערבי של הרחוב בלבד. ב. עקב ריבוי העוברים והשבים ומפאת המדרכות הצרות יש להימנע מעצירה ושהות לכל אורכו של הרחוב. ג. באם נראים כאלו שמתוך אי ידיעה וכדומה אין נוהגים בהתאם לאמור לעיל יש להעיר תשומת לבם בדרכי נועם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חברי הבד"ץ ובית ההוראה חתמו את מכתבם בברכה כי "בזכות שמירת דרכי הצניעות יקויים בנו הכתוב כי ה' אלוקיך מתהלך דרך מחניך והיה מחניך קדוש". על החתום: "בי"ד צדק ובית הוראה קריית ויז'ניץ שע"י קהל אהבת ישראל".

יצויין, כי בימים האחרונים תיקנו עסקני סאטמר במונורו תקנה דומה, לפיה בחלק מהרחובות תונהג הפרדה מוחלטת בין גברים לנשים, זאת בכדי לשמור על "טוהר המחנה".

בחסידות סקווירא, הדבר מקובל כבר מזה שנים רבות וברחבי הקרייה החסידית ישנן מדרכות נפרדות לגברים ולנשים.