אאא

סוף גנב לתלייה: אברכים הלומדים בבית-הכנסת של חסידות גור ברחוב הרב מלצר בעיר, הבחינו באדם חרדי, כבן 35,  המנסה לגנוב חפצים מבית המדרש.

הפורץ שהבחין כי זוהה, החל במנוסה, אלא שהאברכים הצליחו לתפוס אותו, קשרו את ידיו באזיקונים והשאירו אותו בחדר בקומה השלישית, עד לבוא המשטרה.

לפי עדי ראיה, הפורץ הצליח לצאת מחלון החדר ולקפוץ החוצה, אולם במהלך הקפיצה הוא נתקע בעץ סמוך. כוחות ההצלה הוזעקו לחלצו ולטפל בו, כשבסיום החילוץ הוא פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

אושי שלומוביץ, יו"ר "הצלה גוש דן", סיפר ל"כיכר השבת": "בשעה 12:25 קיבלנו קריאה על פציעה קשה ברחוב מלצר בבני ברק, הגענו לשם וגילנו אדם החשוד שפרץ לכולל, ובמהלך בריחתו נתקע בעץ".

"חילצנו אותו והענקנו לו טיפול רפואי ראשוני. הוא סבל בפציעות קלות ופונה לבית החולים 'שיבא' בתל השומר, כשמצבו קל". אמר והוסיף כי "לפורץ אירע נס של ממש משום שאם לא היה שם עץ, חייו היו בסכנה וסביר להניח כי היה מת".

שרגא אוביץ, דובר ארגון "השומרים" אמר ל"כיכר השבת" כי "האברך הנמנה על אחת החסידויות בעיר, היה נוהג לפרוץ לבתים רבים בעיר, ובתקופה האחרונה התקבלו תלונות רבות". עוד הוסיף הדובר כי "זו אינה הפעם הראשונה שבה מנסים לפרוץ למבנה כולל המדובר".