אאא

מבצע צוק איתן - כניסה קרקעית: צה"ל התיר לפרסם כי חייל צה"ל, סמל שאול אורון, בן 21 מפוריה, הוא החייל השביעי מהנגמ"ש שהופצץ, בו נהרגו שישה חיילים מגולני, אשר הליך הזיהוי והבירור לגביו טרם הושלם.

בני המשפחה הבהירו הבוקר כי מבחינתם "כל עוד לא נמצאו ממצאים חד משמעיים, אורון הוא לא חלל".

בת דודתו של אורון, גזית, הקריאה בשעות הצהריים (שלישי) הודעה בשם המשפחה, הודעה שעבר אישור מצה"ל ואגף כוח אדם בה סיפרה על העדכון שקיבלו מהצבא.

היא אמרה כי התחושות בבית קשות, "אבל אנחנו חזקים". גזית ציינה כי "צריך לעשות את הבדיקות בצורה יסודית והזמן לא משנה כרגע" והוסיפה כי המשפחה לא קיבלה טווח זמן לסיום הבדיקות.

במהלך היום הגיעו רבים לבית המשפחה ביישוב פוריה שבצפון. בין המבקרים היה חבר-הכנסת אלעזר שטרן (התנועה) שבעבר כיהן כראש אכ"א.

צפו: ח"כ אלעזר שטרן ביציאה מבית משפחת שאול (צילום: עידו בקר - ynet)

ביציאתו מבית המשפחה אמר שטרן: "זו משפחה חזקה ושורשית שיודעת מה זה להיות הורים לחיילים-לוחמים. המשפחה סומכת על צה"ל ועל המדינה שיעשו הכול לפתור את האי ודאות".

שטרן הוסיף ואמר: "המשפחה יודעת כרגע לשמור את הכאב לעצמה, הם יודעים שכל התבטאות נשמעת בחוץ, ויש מי שיעשה בה שימוש למטרותיו. יצאתי מהמפגש הזה גאה, בהתנהגות ובאמירות שלהם גם ברגעים הקשים האלה".

"הופכים כל אבן בשביל לברר עד רמה של 100 אחוז איך אפשר לשלוח את האי ודאות. עוסקים בדילמה הזו גורמים רפואיים, מקצועיים ומודיעיניים, לא רק בצה"ל", הוסיף האלוף במיל' אלעזר שטרן.