אאא

תקיפת גדול הדור - גירסת המשפחה: יממה לאחר המקרה שחצה את הקו האדום במאבק הליטאי עם תקיפת ראש הישיבה, הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן, משפחתו של החשוד בתקיפה יהודה פילץ תושב קרית ספר, מוסרת את גרסתה לראשונה, באמצעות עו"ד עזריאל שאול קרבצוב, המייצג את בנם.

לדבריהם של בני משפחתו, בנם לוקה במחלת נפש, ולא ידע להבדיל בין טוב ובין רע: "מדובר באדם שכולם מכירים אותו בעיר בה הוא מתגורר, לצערנו יש לו מחלת נפש, צריך פשוט לטפל בו. אי אפשר לדבר אתו, הוא נמצא במצב פסיכוטי" אמר אחד ממכריו. 

עורך דינו עזריאל שאול קרבצוב, דוחה בשיחה עם "כיכר השבת" את האשמות שעלו ביממה האחרונה כי החשוד תקף את מנהיגה הרוחני של "דגל התורה" על רקע הבחירות והפילוג הליטאי: "אין שום קשר לבחירות, לא למחלוקת בין "יהדות התורה" ול"בני תורה", לא שונאים ולא מחבלים. הוא מוכר מאוד - כולם מכירים אותו".

הוא מתאר את המצב הקשה בו נמצאת משפחתו של החשוד מאז אירע המקרה, "מאוד כואב למשפחה שכל מיני גורמים עושים שימוש ציני ומשתמשים במצב הנפשי שלו ודורסים את המשפחה, פשוט חבל".

 (צילום: כיכר השבת)
(צילום: מנדי הכטמן)
הגדלה

"אין לזה שום קשר לבחירות, נקודה", הוא שב ודוחה את האשמות, כשהוא מסביר כי מדובר במישהו שיש לו מחלת נפש, "הוא תקף את הרב בגלל אותה מחלת נפש".

על גבי חלון ביתו של התוקף התנוססו ביום הבחירות שלטי חוצות של מפלגת "יהדות התורה", וכל זאת מעורר מחדש את השאלה האם יש יסוד סביר לקבוע כי הוא נמנה דווקא על תומכי המפלגה המתחרה "בני תורה" - מעשה שיסביר לכאורה את הרקע לתקיפה? "המשפחה הזו מוכרת כנאמני ביתו של הרב שטיינמן" משיב פרקליטו ומוסיף הם פוקדים את ביתו בכל שאלה הלכתית".

אם כך, מדוע בחר החשוד לתקוף את הגראי"ל ולא רב אחר? הקשנו. "למה הוא דווקא אליו? בגלל שהוא אולי מכיר אותו ורגיל להגיע לשם. אבל לקשור את זה למחלוקת זה פשוט לא לעניין וחבל שעושים זאת ומשתמשים בו" השיב.

בפרקליטות מתכוונים להגיש נגדו כתב אישום כבר מחר, ולבקש להאריך את מעצרו עד תום ההליכים, עורך הדין המייצג את החשוד איננו מתרגש, ומבחינתו אין עדיין אסטרטגיה משפטית כיצד להתמודד עם האישומים: "קודם כל שיוגש כתב האישום ונראה מה כתוב בו. נבקש לקבל את החומר ולראות מה נכתב בדיוק. כרגע אנחנו לא יודעים מה יש בחומר החקירה שיש בידי המשטרה, לאור כל זאת אני לא יכול לדעת מה יהיו הצעדים המשפטיים בהם ננקוט".

"בכל מקרה אני לא חושב שבסופו של תהליך יתנהל פה הליך פלילי כי אני לא חושב שהוא כשיר לעמוד לדין לא עכשיו וגם לא בזמן האירוע" הוא מעריך ומנמק זאת בכך שהחשוד לא ידע מה נעשה אתו בזמן התקיפה: "עושה רשום שבזמן האירוע הוא לא ידע להבדיל בין טוב לרע כך שאין לו בכלל יסוד נפשי לבצע את העבירה שמייחסים לו ולכן לדעתי לא יהיה כאן משפט".