אאא

סערת ההתנגדויות לתכניות הבנייה בישיבת אורחות תורה: בתנועת 'בני תורה' טוענים כי גם גדולי הדור הגר"ש וואזנר והגר"נ קרליץ התנגדו בעבר לבניית הישיבה.

בשבועות האחרונים, התחוללה סערה בעיר התורה והחסידות לאחר שהתברר כי נציג סיעת בני תורה במועצת עיריית בני ברק משה מלאכי החבר בוועדה לתכנון ובנייה, הגיש התנגדות לתוכניות הבנייה של המבנה המיועד עבור ישיבת "אורחות תורה" שבנשיאות מרן הגראי״ל שטיינמן.

לדבריו של מלאכי, הדבר יגרום לקשיי תנועה בציר מרכזי המהווה כניסה לעיר. מלאכי טען עוד כי בקומת הקרקע יוקם מרכז מסחרי להחזקת הישיבה.

בתגובה, תקפו את מלאכי נציגי תנועת דגל התורה וכן בטאון המפלגה "יתד נאמן" וכינו את מגיש העתירה בלשון חריפה כ"מרים יד בתורת משה", תוך הגדרה כי גם המשכילים ומרשיעי ברית לא העזו לפעול כך נגד הקמת ישיבות ומוסדות תורה.

המכתב (צילום: באדיבות "בני תורה")

הערב (שני), חושפים בתנועת "בני תורה" מכתב מאת מרן פוסק הדור הגר"ש וואזנר והגאב"ד הגר"נ קרליץ, בו הנם מגלים כבר לפני שנה וחצי התנגדות נחרצת לתוכניות הבנייה של ישיבת "אורחות תורה".

מתברר, כי כבר באותה תקופה התנגדו חלק מהורי הבחורים לתוכניות המבנה החדש ופנו לגדולי ישראל רבני העיר שכתבו את המכתב המדובר, בו קובע הגאב״ד הגר״נ קרליץ כי אין לבנות בניין בעיר בני ברק מעל גובה של 21 מטרים כשהוא מתייחס בכתב ידו לישיבת אורחות תורה.

למכתב, צורפה גם חתימתו של מרן פוסק הדור הגר"ש וואזנר שאישר את הדברים.

גורמים בתנועת "בני תורה" אמרו ל'כיכר השבת' כי "מתברר שלא רק נציגינו במועצה יצא כנגד יוזמת הבנייה הלא ראויה אלא גם שאר הרבנים וגדולי ישראל".

משה מלאכי, חבר מועצת עירית ב"ב אמר ל'כיכר השבת': "עתה מתברר לכולם שבנוסף לבעיות החמורות מבחינת התקדים הרוחני של בניית ישיבה מעל קניון ומרכז מסחרי - מנהלי הישיבה והעסקנים חברו לדיל למען מטרות עסקיות תוך ידיעה שהבניה בניגוד לדעתם של רבני העיר שליט”א".