אאא

חסדי השם: פיגוע על רקע לאומני נמנע הלילה לאחר שלוחמי משמר הגבול עצרו הלילה פלסטיני בשנות ה-20 לחייו, שברכבו נמצאו שלושה מטעני צינור מוכנים להפעלה. כך נמסר היום ממשטרת ישראל.

במהלך הלילה יצאו שני צוותים של מג"ב איו"ש לפעילות באזור אבו דיס. עם סיום הפעילות התקבל דיווח מצוות נוסף, של מג"ב עוטף ירושלים, על מטען שנזרק לעברם בעת שנסעו על ציר הביטחון הסמוך לגדר ההפרדה.

הלוחמים נסעו ישירות למקום על מנת לתפוס את המחבלים שזרקו את המטען. הם הבחינו בשלושה רכבים הנוסעים בפראות ונסעו אחר אחד מהם, עד שהצליחו לעצור את נהג הרכב בטרם הצליח להימלט רגלית מהמקום.

בחיפוש ברכב נתפסו שלושה מטעני צינור מוכנים להפעלה. הזירה נסגרה וחבלן משטרתי הוזעק למקום. במקביל התפתחה הפרת סדר אלימה בסמוך, והלוחמים פיזרו אותה תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות, תוך שהם שומרים על העצור ומבודדים את זירת המטענים. לאחר מספר דקות הגיע למקום חבלן משטרתי ונטרל את המטענים.

שני לוחמים נפצעו קל מאבנים שהושלכו עליהם והם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה. העצור, תושב אבו דיס בשנות העשרים לחייו, נלקח לחקירה והמשך טיפול במשטרת מעלה אדומים. מאוחר יותר התברר כי הוא דרוש לחקירה על אירוע קודם.