אאא

כלכלני בנק אגוד ממשיכים להזהיר גם השבוע מפני ירידות בבורסה, וממליצים למשקיעים לא להיתפס עם חשיפה גבוה למניות בתיק ההשקעות, שכן לטענתם "הסנטימנט השלילי חוזר לשווקים". האנליסטים ממשיכים להחזיק בדעה כי תיק סולידי צריך להכיל 10% חשיפה למניות, ואילו בתיק ספקולטיבי החשיפה צריכה להיות 25%.

האנליסטים מדגישים כי המשבר הכלכלי טרם הסתיים, למרות שמי שמביט בשוקי המניות בחודשים האחרונים עלול לטעות ולחשוב שהמשבר כבר מאחורינו. כך, למשל, חלק מהאינדיקטורים הכלכליים מעידים על התמתנות בקצב התכווצות המשק האמריקני (בייחוד נתוני הנדל"ן), אולם מנגד ישנם נתונים המעידים על עומקו של המשבר (נתוני אינפלציה נמוכים המעידים על ביקושים נמוכים במשק האמריקני).

"כפי שאנו מציינים מזה זמן מה והדגשנו בשתי הסקירות האחרונות: היו זהירים", אומרים הכלכלנים. "המדדים הגיעו לשיא מסוים; הם עלו מהר מדי וגבוה מדי. איננו מתווכחים עם השוק כשהוא רוצה לעלות, אבל סבורים שיש מקום לרגיעה ולהערכת מצב שקולה של המשבר, אשר במקומות שונים החלו להספיד אותו".

בשבוע החולף ירד מדד המעו"ף ב-5.4%. מאז שניסה לכבוש את רמת ה-900 נקודות בתחילת החודש, איבד המדד המוביל בבורסה כ-8% מערכו.

"כאשר הגלים גבוהים, לעתים עדיף לצלול מתחת למים", אומרים האנליסטים. "כשמנקים את הפסיכולוגיה אנחנו נותרים עם עולם במשבר, עם אבטלה גבוהה ואינפלציה שלא מתפרצת בעיקר בשל העובדה שהמיתון חמור ממנה".