אאא

המסחר במט"ח מתנהל היום לאחר בנק ישראל רכש אתמול בערב כ-300 מיליון דולר, במסגרת פעולות הבלימה של ייסוף השקל. הדולר עולה ב-0.2% ונסחר תמורת 3.414 שקלים. היורו עולה ב-0.2% לשער של 4.619 שקלים.

בחדר העסקאות של אקסלנט מט"ח מציינים כי "אתמול ראינו את השקל מגיע עד רמת 3.4050 מול הדולר באמצע היום, כתוצאה ממכירות של גוף גדול. לאחר מכן השוק נרגע מעט וחזר לרמת 3.41. בשעות הערב בנק ישראל התערב במסחר בהיקף מוערך של כ-300 מיליון דולר והרים את הדולר עד לרמה של 3.418 שקלים".

ב-FXCM אומרים היום כי הסיכון של המשך ייסוף השקל עדיין גבוה: "הדולר-שקל מצליח להחזיק מעמד מעל רמת 3.4, ואמש, לאחר שבחן במהלך היום את רמת המפתח הפסיכולוגית, הצמד מצא תמיכה והעפיל חזרה לעבר 3.415. ואולם, השבירה מתחת לרף הזה היא בלתי נמנעת. הלחץ על הצמד ממשיך להיות כבד וכל ניסיון התאוששות מאבד מומנטום מהר מאוד. הדולר אמנם התחזק אמש בשוק המט"ח העולמי, מה שהתבטא גם במסחר למול השקל, ואולם זו היתה התחזקות מינורית. אם הדולר-שקל ישבור מתחת 3.4, הדבר יאיץ את הירידה וידרבן את הספקולנטים לדחוף את הצמד לטריטוריות חדשות. היעד הראשון יהיה 3.38, אבל זו רק ההתחלה".

בכל הנוגע לשוק העולמי, בחדר העסקאות של אקסלנס אומרים כי "התחזקות הדולר מול היורו לאחר נאומר של יו"ר הפד בקונגרס התמתנה מעט והצמד נתקע סביב 1.3525. שוק הריביות הראה אפילו פחות התרגשות משוט המט"ח ואנו ממתינים לראות מה יחליט השוק בניוגע לעתיד היורו. רמ התמיכה הקרובה היא 1.3503 כאשר סגירה מתחת לרמה זו תאותת על אפשרות להמשיך ירידות עד ל-1.33 דולר ליורו".