אאא

המדדים המובילים באירופה נסחרים היום (ה') ביציבות לאחר שאחד הבנקים הגדולים בפורטוגל, Banco Espirito, הודיע על הנפקת מניות לשם גיוס הון. בתגובה, בורסת פורטוגל צונחת ברקע חששות מיציבות הכלכלה במדינה, החברה ב"מועדון ה-PIIGS" המפוקפק. החוזים העתידיים על מדדי וול סטריט מאותתים על עליות שערים בפתיחת המסחר.

מניותיו של Banco Espirito צונחות לאחר שהבנק הודיע על הנפקת 2.56 מיליארד מניות במחיר של 0.395 אירו למניה, דיסקאונט של 66% על מחיר הסגירה אתמול. על פי הדיווח, הבנק מתעתד לגייס עד מיליארד דולר ולהעלות את הלימון ההון שלו מ-9.21% ל-10.75%.

המשקיעים באירופה ממתינים גם לתוצאות הנפקת אגרות החוב ארוכות-הטווח של איטליה, במבחן יכולת נוסף של המדינה עמוסת החובות לגייס בשווקים.

הפדרל ריזרב פרסם אתמול את ספר הבז', אשר הצביע על כך שכלכלת ארה"ב המשיכה להתרחב בתקופה שבין אמצע פברואר לסוף מארס, בכל 12 המחוזות הפדרלים של המדינה. הדוח ציין כי בשוק התעסוקה גיוס העובדים נותר בקצב מתון וחלה התרחבות בפעילות הכלכלית בייחוד במגזר הקמעונאות והייצור. אולם, הדוח הצביע על כך כי קיים חשש שמחירי האנרגיה הגבוהים ייפגעו בסקטור הייצור ובצריכה הפרטית משום שבעתיד הקרוב הם עלולים לגרום לעליית מחירים.

נעילה חיובית ברוב הבורסות באסיה

רוב המדדים המובילים באסיה ננעלו היום במגמה חיובית לאחר שבורסות וול סטריט התאוששו מירידות השערים החדות שלשום, כנראה בשל פתיחה חיובית של עונת הדוחות בארה"ב עם ענקית האלומיניום אלקואה, שהיכתה את התחזיות.

מדד הקוספי הדרום-קוריאני איבד גובה לאחר שאתמול לא התקיים מסחר לרגל יום בחירות המדינה, בו זכתה המפלגה השמרנית המכהנת.

מניית China Coal Energy ירדה בהונג-קונג לאחר אסון הצפה שאירע במכרה של אחת מיחידות החברה - הצפה אשר הרגה 4 כורים. בעקבות זאת, הושעו כל הפעילויות במכרות.

לינוס ייפ, אסטרטג ב-First Shanghai Securities בהונג קונג, מציין כי המסחר נשאר מהוסס לפני הנתונים החשובים מחר בסין: "השוק חווה ריבאונד טכני אבל בצורה חלשה מאוד, כלומר אין עדיין באמת קונים רציניים. אחת הסיבות המרכזיות לזה הוא נתון התמ"ג שעתיד לצאת מחר בסין, ולהוסיף נתונים על צמיחת כלכלת הענק".

מניותיה של Hitachi Construction Machinery ריכזו עניין חיובי לאחר שעיתון ה-Nikkei דיווח כי הרווח התפעולי של החברה צפוי לזנק ב-40%.

[לפורטל הפיננסי][לבורסות בעולם]