אאא

שנה לא פשוטה עברה על יו"ר ש"ס, אלי ישי. באסון הכרמל הוא הוצג כאשם העיקרי במחדל, ובפרשת ילדי העובדים הזרים הוא ספג מתקפה תקשורתית קשה. הפופולאריות שלו היתה בשפל.

ובכל זאת, נדמה כי בתומה של השנה הזו מעמדו כיו"ר ש"ס נותר איתן, לפחות עד לבחירות הבאות - אז צפוי אריה דרעי לשוב רשמית אל המערכת הפוליטית. מה יקרה אז לש"ס, איש אינו יודע.

השבוע הוא העניק ראיון נרחב לכיכר השבת, במהלכו התייחס לשנה שהיתה ולתזוזות במערכת הפוליטית. את שלי יחימוביץ' הוא אומנם מכבד, אבל מעריך שלא תרכיב את הממשלה הבאה. כשותפה בכירה בקואליציה היא ראויה, הוא אומר, ואין סיבה שש"ס לא תצטרף לממשלה כזו.

על הדרמה המדינית שהתרחשה בסוף השבוע באו"ם הוא אומר: "פרצופו האמיתי של אבו מאזן נחשף". ישראל רק ויתרה לאורך כל הדרך, אומר יו"ר ש"ס, אולם הפלסטינים מצידם לא הציגו התקדמות.

על האפליה בסמינרים וועדות השיבוץ, אומר ישי: "אני מודיע: אין לנו כל כוונה להתפשר בעניין הזה, גם במחיר של להוציא את הבנות שלי מבית יעקב. אנחנו לא נעבור לסדר היום. צריך להקים עוד מוסדות, ועדות שיבוץ, אם יהיה בג"ץ - נשלם על זה מחיר גדול. אני ממתין לשיתוף פעולה גבוה יותר. אם זה לא יקרה, נקדם חקיקה בכנסת". 

וכאן מטיל ישי פצצה: "אם יהיה בג"ץ, ש"ס לא תתערב נגד העותרים כמו שהיה בבג"ץ הקודם, אז הבאנו פיתרון. ש"ס לא מתערבת בשום בג"צים יותר, נגמר הסיפור".

האם התקשורת "מחפשת" את ישי? בעיניו של יו"ר ש"ס, "אלה הם חלק מהחיים הקשים של נבחר ציבור". על פרשת ילדי העובדים הזרים אומר ישי: "אני יכול לתת עשרות אלפי אזרחויות לאנשים, אבל בעוד כמה שנים נאבד את הרוב היהודי. רוב העם - הדתי והחילוני - ביחד איתי. אני אמור לתת את הדין כלפי שמיא".

בעוד כמה שנים, בטוח ישי, כולם יווכחו בצדקתו.

עוד בפרויקט "תחל תשע"ב" של כיכר השבת
• הרב יהודה דרעי על באר-שבע שאחרי רצח הבבא אלעזר
• מנחם זיגלבוים על חשבון הנפש, ערב השנה החדשה
• יהודה משי זהב על הסיקריקים והפוליטקאים החרדים
• אוסף השופרות הגדול בעולם נחשף