אאא

הישג דיפלומטי ישראלי: לראשונה מאז קבלת ישראל לארגון האומות המאוחדות, הצטרפה היום (שלישי) המדינה לקבוצת המדינות המובילות בעולם בתחום זכויות האדם.

הקבוצה המדוברת מכונה JUSCANZ, והיא כוללת את הדמוקרטיות המתקדמות בעולם: ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, יפן, ניו זילנד, דרום קוריאה, נורווגיה ושוויץ. המדינות החברות בקבוצה מקיימות דיונים שוטפים על מנת לתאם מהלכים לקידום זכויות אדם בעולם.

כידוע, ישראל סופגת בשנים האחרונות לא מעט ביקורות וגינויים בארגון האומות המאוחדות שם נמצאות מדינות ערביות רבות.

שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, בירך על הצטרפות ישראל לקבוצה המכובדת ואמר כי "מדובר בתיקון עוול היסטורי. זהו יום חג לא רק לישראל, אלא לכל מי שזכויות אדם קרובות לליבו".

לדברי פרושאור, "הצטרפות ישראל לקבוצה היא ביטוי נוסף להערכה הבינלאומית לדמוקרטיה הישראלית. באזור שבו נשים נסקלות ובני מיעוטים מוצאים להורג, ישראל היא מגדלור של זכויות אדם, שוויון וחירות".

כבר הבוקר הצטרפה לדיוני הקבוצה נועה פורמן, דיפלומטית במשלחת ישראל לאו"ם. "קיבלו אותנו באופן טבעי והשתתפותנו בדיונים זכתה להערכה גדולה", אמרה פורמן. "ישראל שייכת באופן טבעי למדינות המובילות בנושא זכויות אדם. כבר התחלנו לעבוד ואנו מתרכזים עכשיו בקידום החלטות בוועדה למעמד האישה של האו"ם".