אאא

בעקבות גור: חוברת מיוחדת יצאה בימים האחרונים לאור ע"י ארגון 'קול שמחה' לנישואין בכבוד, שהוקם בהוראת כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א. החוברת באה לאחר תקופה ארוכה בה ישבו על המדוכה עסקני חסידות בעלזא, כדי למצוא פיתרון לנישואין בכבוד, ועל כן הוחלט על שורה של תקנות אותם יתבקשו חסידי החסידות לשמור, במטרה להוריד את המחיר הגבוה אותו נדרשים לשלם המחותנים לקראת שמחת נישואי צאציאהם, זאת בנוסף לתוכנית נפרדת להלוואת סכום של כ 20 אלף דולר שאינו קשור באופן ישיר לתוכנית התקנות.

החוברת המיוחדת הנקראת "טיוטת התקנון", נשלחה בימים אלו לבתי החסידים שמחתנים את ילדיהם, ובו מתבקשים החסידים להעיר על התקנון. מעיון בחוברת שהגיע לידי 'לדעת.נט'. עולה שהחיסכון הגדול שייצא מהתוכנית עומד על סכום שבין עשרת אלפים ל- 20 אלף דולר.

בין התקנות שנכתבו בחוברת ניתן למנות את הדברים הבאים: לא תיערך מסיבת תנאים באולם שמחות בנוסף לווארט (מעמד לחיים בסגירת השידוך). החתנים יחלקו אחרי האירוסין סוכריות בלבד ולא סיגריות וכדו'. החתן והכלה יקבלו מתנות מסוימות המוזכרות בתקנון, ורק במחירים סבירים. אין לשלוח מתנות ופירות לט"ו בשבט ומשלוח מנות לפורים. דמי השדכנות לא יעלה על 1000 $. בסעודות השבת בשבת עליה לתורה (אופרוף) יורשו להשתתף רק הסבים והסבתות, שני המחותנים כולל ילדים נשואים מצד החתן, וילדים שאינם נשואים בלבד מצד הכלה. בסעודות השבת של שמחת השבע ברכות, יורשו להשתתף גם הילדים הנשואים.

בסעודות השבת הנ"ל לא ישתתפו כלל אחים ואחיות של המחותנים. הקידוש בשבת עליה לתורה יוזמן באופן כללי ע"י הנהלת הביהמ"ד ולא באופן אישי. המנות בחתונה יוגבל ל 350 מנות בלבד, הצלם והגראמער במחיר מוסכם המופיע בתקנון. ההזמנות ישלחו במרוכז לכל החסידים ויופסקו ההדפסות ומשלוחים של הזמנות כפי שהיה נהוג.

מקור: לדעת