אאא

בחסידויות הגדולות נערכים לקראת חתונות הענק של נכדי האדמו"רים שיתקיימו בחודש הקרוב, מיד לאחר חג השבועות.

בתוך כשבוע אחד יבואו בברית הנישואין נכדיהם של כ"ק מרנן האדמו"רים מבעלזא, ויז'ניץ וצאנז. שלושתם מהחסידויות הגדולות והמרכזיות בישראל.

אתר "כיכר השבת" מגיש את הלו"ז המלא והמתוכנן של השמחות הגדולות והמיוחדות שיתקיימו בהשתתפות רבבות חוגגים.

חתונת בעלזא

בחסידות בעלזא נערכים בהתרגשות רבה לקראת נישואי נכדו בכורו של כ"ק האדמו"ר מבעלזא, הבחור החשוב שלום רוקח, בן לבנו יחידו הרה"צ רבי אהרון מרדכי רוקח, עם הכלה בתו של הרב יחיאל מיכל פנט, ר"מ בישיבת נדבורנה בב"ב.

חתונת הענק ההיסטורית או כפי שמכנים אותה בבעלזא 'מגה חתונה', תתקיים ביום שלישי י"ב בסיון, באוהל ענק המכיל רבבות מקומות שמוקם במיוחד עבור השמחה הגדולה ברחבת בית המדרש הגדול של החסידות בירושלים.

בחסידות מספרים כי כבר לקראת חג השבועות תחל הרכבת האווירית מכל רחבי העולם בה יגיעו אלפי החסידים לחוג את החג בצילו של הרבי מבעלזא כשהם יישארו לחתונה הגדולה.

יצויין כי בחתונתו ההיסטורית של האב הרה"צ אהרון מרדכי רוקח שהתקיימה לפני כעשרים שנה השתתפו להערכת המשטרה בחופה למעלה מ-30,000 איש כך שבחסידות נערכים לכמות עצומה של משתתפים ובימים אלו החלה לפעול הועדה המכינה על מנת לדאוג לקליטתם של האורחים הרבים שיגיעו בין היתר מארצות-הברית, קנדה, אנגליה, בלגיה ואוסטרליה.

בחג השבועות ובשבת העליה לתורה (האופרוף) יערוך כ"ק האדמו"ר מבעלזא את הטישים באוהל הענק שיבנה במקום.

ביום רביעי תתקיים שמחת השבע ברכות במעמד מצומצם בחוג המשפחה בלבד. ביום חמישי יחוגו בצילו של הסב כ"ק האדמו"ר גאב"ד מאקווא בקרית אתא. ביום ראשון ייערך באוהל החתונה מעמד ה"שבע ברכות" המרכזי בהשתתפות גדולי האדמו"רים, רבנים וראשי ישיבות.

חתונת ויז'ניץ

בחסידות ויז'ניץ נערכים לקראת שמחת נישואי נכדתו של כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ, בת לבנו בכורו הרה"צ רבי חיים מאיר הגר, רבם של חסידי ויז'ניץ בארצות-הברית, שתינשא לנכד האדמו"רים מקאלוב ארה"ב ודעעש, הבחור החשוב נפתלי יחזקאל טאוב מישיבת 'אור התורה' במונסי, בנו של הרה"צ רבי ישכר דב טאוב ראש הכוללים חקל תפוחין.

החתונה הגדולה תתקיים ביום חמישי י"ד בסיון, ב'שאטע' הגדול בסמוך לבית-המדרש הגדול של החסידות בקרית ויז'ניץ בבני-ברק שיורחב במיוחד לקראת השמחה הגדולה על מנת לקלוט את ההמונים שיגיעו מכל רחבי העולם.

יצויין כי בניגוד לעבר בהם נערכו החתונות הגדולות לבית ויז'ניץ באולמות ענק שהושכרו במיוחד עבור האירוע הרי שלקראת השמחה הנוכחית ביקש במיוחד אבי הכלה הרה"צ רבי חיים מאיר הגר לקיים את האירוע בהיכל הטישים הסמוך לבית הכנסת וזאת בכדי לצמצם בהוצאות ולא לבזבז כספים רבים לריק וכן על מנת שלא להטריח את הציבור הרב המגיע במיוחד לשמחה.

לקראת השמחה קיבלו על עצמם אלפי בחורי הישיבות של החסידות ללמוד שעות ברציפות כשרבבות השעות יוענקו כמנחת ביכורים לאדמו"ר מויז'ניץ במעמד ה"שבע ברכות" המרכזי שייערך בהיכל בית המדרש של החסידות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חתונת צאנז

בחסידות צאנז החלו בהיערכות רבתית לקראת שמחת נישואי נכדת כ"ק האדמו"ר מצאנז, בת לבנו הרה"צ רבי יוסף משה דוב הלברשטאם, ראש ישיבות צאנז.

החתן הוא הבחור החשוב משה נתן נטע הלפרין בן הרה"צ רבי יעקב שמחה הלפרין, ראש כולל אשל ברמה ברמות ג' בירושלים, בן הרה"צ רבי ארי' ליבוש הלפרין אב"ד רמות ג' ונכד הרה"צ רבי אלחנן הלפרין רב גולדס גרין בלונדון, חתן הרב מנחם מנדל למברגר זצ"ל אב"ד מאקווא ירושלים.

החתונה תערך ברוב פאר בהשתתפות אלפי חסידי צאנז ביום שלישי י"ט בסיון בהיכל הגדול 'היכל רוזנברג' בקרית צאנז בנתניה. בימים אלו מקימים בחסידות את הועדה המכינה כשעל פי התוכנית, יוקמו לצד ההיכל המרכזי מספר אוהלי ענק בכדי לארח את המוני המשתתפים בחתונה הגדולה

בחסידות אף זוכרים בהתרגשות את יום הולדתה של הכלה, שהיה ערב שבת חוקת תשנ"ד עם כניסת השבת כשתושבי הקריה נרתמו על אף השעה המאוחרת לאפות קוגלים ועוגות לרגל הקידוש הצפוי כששעות ספורות לאחר מכן הוחלפה השמחה בעצב וביגון כשהגיע הבשורה המרה כי נפל עטרת ראשם וכ"ק האדמו"ר בעל השפע חיים מצאנז זי"ע החזיר נשמתו בסערה בליל שבת.

ההזמנה לחתונת בעלזא
ההזמנה לחתונת בעלזא
ההזמנה לחתונת צאנז
ההזמנה לחתונת צאנז
חתונת צאנז
חתונת צאנז