אאא

הגזירות הקשות על עולם התורה: בליל ערב ראש השנה קרא כ"ק האדמו"ר מבעלזא למקורבו הגאון רבי אברהם צבי דירנפלד והורה לו על הקמת קרן מיוחדת שתגייס כספים למען משפחות האברכים במטרה לכסות את החלק הנותר שהממשלה קיצצה לאברכים כאשר בכל חודש יכסו את ההפרש בפועל שנוצר עקב הגזירות.

האדמו"ר אף הודיע כי הוא לוקח חלק בשותפות וכשהוא נוטל על שכמו לעמוד בתשלום של החודש הראשון לחודש תשרי כשמדובר בלמעלה ממאה אלף דולר כשהוא מבטיח לעסקנים כי יגייס את הסכום הדרוש בימים הקרובים.

יצוין בתוך כך כי בעת שעלה האדמו"ר מבעלזא לתורה ביום א' דראש השנה הוא ערך "מי שבירך" מיוחד לכמה מהנגידים והנדיבים הנחשונים שלקחו על עצמם לקחת חלק בהוצאות המרובות ולסייע ללומדי התורה.

בראש הקרן יעמדו חברי בד"צ "קהל מחזיקי הדת" הגאונים רבי שמואל יששכר רוזנגרטן, רבי יעקב גרינוואלד ורבי אברהם צבי דירנפלד. חברי הוועד יהיו העסקנים אליהו צבי פרקש, מנחם קליין ואהרון אסטרייכר.

כידוע, כ"ק האדמו"ר מבעלזא שוחח רבות בשבועות האחרונים אודות הגזירות הנוראות שהונחתו על עולם התורה הישיבות והכוללים כשהוא מעודד אברכים להישאר ללמוד בכוללים בכל מחיר.

כפי שדווח בשבוע שלפני ראש השנה, העבירו ראשי מרכז מוסדות בעלזא מענק מיוחד לאברכים לומדי הכוללים. יצוין כי בחסידות מבהירים שבמקביל נמשך קמפיין הפרסום אף הוא תחת הכותרת "התורה היא חיינו" במטרה להדגיש את המצוקה הקשה של האברכים ובני הישיבות בשל גזירת השלטונות.