אאא

סערת השאלים לא פוסקת. בעת שהמונים הפגינו בפעם השלישי מול ביתו של הרב אהרון-צבי רומפלד מי שמכונה 'רב השאלים', הרב יוסף שפירא והרב אלעזר מחפוד - שני גברים חרדים שנשותיהם הולכים עם 'שאלים', מדברים לראשונה מול מצלמת הוידאו של 'כיכר השבת'. הם מדברים על התופעה, האיומים לרצח על הרב רומפלד והמתקפה של העדה החרדית נגדם.

"העדה החרדית לא יצאה נגד השאלים וגם לא תצא נגד השאלים", טוען שפירא בלהט, "אלה שמפרסמים את זה מעוותים את הדברים". לדבריו, "העדה החרדית יצאה נגד נשים מוזרות". והנה הפרשנות: "נשים מוזרות - יכול להיות גם נשים שהולכות עם פאה"...

ההפגנה מול בית הרב רומפלד

ומדוע שגם הרב רומפלד לא יצא בהודעה נגד "נשים מוזרות"? שפירא מסביר: "הרב רומפלר לא ייצא בהודעה נגד אותם 'נשים מוזרות' כי הם (העדה החרדית. י"כ) מחכים שהרב יעשה את זה ואז הם יגידו שהנה, גם הרב רומפלר נגד השאלים. אנחנו הפעלנו מדיניות של התעלמות. ניתן להם לנבוח ובסוף הם יתעייפו".

שפירא הסביר כי מי שעומד מאחורי ההפגנות הוא חרדי 'נגוע'. "יש לו במשפחה שתי נשים שהולכות עם שאלים וזה נגד רצונו. אנחנו בתקופה שצנוע זה פרוץ ופרוץ זה צנוע".

"לא נכנע לאלימות"

אלעזר מחפוד  לא רק שחושב שהעדה החרדית לא יצאה נגד נשות השאלים - אלא בדיוק להיפך. "העדה החרדית בעד השאלים, הגאב"ד והרבנים שלהם מברכים את הנשים שהולכות עם שאלים".

אז נגד מי הם יצאו? "נגד עצמם", הוא משיב, "היה לאחד מהם מישהי שעשתה בעיות ולכן עכשיו מארגנים פה את ההפגנה".

ולמה דווקא מול ביתו של הרב רומפלד? "כי הוא מחזק את הצניעות, הוא מוציא חומר על זה. אין פה טענה אמיתית, סתם בא להם לכעוס על הרב רומפלר בגלל שהוא מחזק את נושא השאלים".

למה הגעתם עכשיו לבית-מדרשו של הרב רומפלר?

"באנו להפגין נוכחות", משיב שפירא, "אם הם ישתמשו באלימות - אנחנו נדע לעזור, לא נכנע לאלימות שלהם".

בשבוע שעבר פרסמנו שאנשיו של הרב רומפלר טוענים שמאיימים על חייו, אתם מכירים את זה?

מחפוד: "אני שמעתי שמאיימים עליו, אפילו היום שמעתי שמאיימים להרוג אותו, אבל זה לא יעזור להם כלום".

איך אתה מרגיש כאשר אתה שומע שחרדים מאיימים לרצוח רב?

מחפוד: "אני טוען שאותם חרדים שמאיימים לרצוח רב בישראל, הם לא חרדים בכלל, זה סתם תחפושת. הם נגד הצניעות".

אבל המפגינים כאן, רובם הם אנשי העדה החרדית?

שפירא: "מי שמנהל את המערכה זה אחד מבני-ברק שנעצר בשבוע שעבר ושבעזרת השם יישאר שם הרבה זמן,. האיש הזה במשך עשרים שנה פעל במלחמת קודש למען הצניעות, הוציא ספרים על הצניעות ועוד, ועכשיו הוא יצא נגד, בגלל שהוא נגוע, כי הוא חיתן את הבת שלו עם איזה חולה נפש, והחולה נפש הזה התעלל בה עד שהיא עזבה אותו, ואז אמרו שהם התגרשו בגלל שהיא נהייתה קיצונית. אבא שלה, במקום שיעזור לה - הוא יצא ינגדה ונגד כל הנשים שהולכות עם שאלים".

מאבטחים את הרב

השבוע הגיעו לכאן אנשים שנראים כמאבטחים של הרב. מי הם?

מחפוד: "כל אלו שאתה רואה אותם, זה הרבה בעלי תשובה שבעבר היו חילונים, יוצאי יחידות קרביות ומפקדים בצבא, חלקם אף בוגרי הטייסת וסיירת מטכ"ל. הנשים שלהם הולכות עם שאלים והם באו להזדהות עם הרב, כי אדם שלא מוחה הוא עתיד לשלם על זה".

יש רב שעומד מאחורי נשות השאלים?

שפירא: "הבן איש חי היה משבח את אשתו שהייתה הולכת עם רעלה, אז בא נצא מנקודת הנחה שאלו שהולכות עם רעלה יש להם על מי לסמוך, אז אני שואל מה אכפת לך איך אישתי הולכת ברחוב? שתלך עם דלי על הראש - זאת אישתי".

העדה החרדית לא חשודה באי-צניעות...

מחפוד: "הבנות שלהם התחילו ללכת עם פיאות וכואב להם לראות שיש אנשים יותר צדיקים מהם".

מצלמות אבטחה בבית הרב

שפירא מנסה להרגיע את מחפוד ואמר: "אני לא חושב שזה העדה החרדית, פשוט רימו אותם. אותם אינטרסנטים - פעם העדה החרדית - באו וביקשו מאנשים מהצד השני להביע את דעתם? מי ידע בכלל שהם מתכנסים? אנחנו לא ידענו".

אתה רוצה לומר שהעדה החרדית לא דן דין צדק?

שפירא: "בודאי, הם דנו על סמך הניתונים שהיו להם, הדינים דנים אלא מה שעינהם רואות".

מחפוד שמתחיל לכעוס פרוץ לשיחה ואומר: "אני נגד העדה החרדית, כן שישמעו כולם, למה? כי הם לא חקרו ולא בדקו היטב אם נכון הדבר. הם בני אדם ובני-אדם טועים, והם טעו פה".

אז למה העדה החרדית לא יצאה בהבהרה?

שפירא: "קשה להם לרדת מהעץ".

מחפוד שוב מתפרץ לשיחה ואמר: "חשוב לדעת דבר אחד - אנחנו מכבדים את הבד"צ, כולם אוכלים את הכשרות שלהם, אבל שידעו דבר אחד - יש לנו גם רבנים. אני תימני יש לי את הרב רצאבי שכל הזמן גיבה אותנו וחיזק אותנו בעניין הזה והרב שלמה מחפוד ועוד רבנים קדושים וטהורים שאנחנו הולכים לפיהם. אז אותם אלו שהולכים עם העדה החרדית צריכים להקשיב לרבנים שלהם ואנחנו צריכים להקשיב לרבנים שלנו, אבל שלא יעוררו שנאה ומחלוקת בעם ישראל בגלל שאני לא שומע לבד"צ".

שפירא מתערב ואומר: "אנחנו לא כופרים בבד"צ, לנו יש את הרבנים שלנו".

נכה בהם בכיס

איך אתם חושבים שהסיפור הזה יסתיים?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מחפוד: "אני חושב שהסיפור הזה יגמר כך 'ויגוף ה' את הגוים' הצובאים על הרב רומפלר במגיפה גדולה ולשונם תימק בפיהם".

על מי אתה מדבר?

"על כל המפגינים שנלחמים נגד הקב"ה, כי זה מלחמה נגד הצניעות והקב"ה משבח את הצניעות וראינו מה קרה לבילעם הרשע, והם נלחמים נגד הצניעות? אז ה' ישלח להם את פינחס ויגוף אותם במגפה, ואני מדבר גם על העדה החרדית. אם העדה החרדית לא יוצאת נגד המפגינים האלו ולא מפסיקה להכליל את כלל ישראל ואת כלל הנשים שהולכות עם שאלים וצניעות - אז גם העדה החרדית תפגע".

איך?

"אנחנו ציבור של מאות אלפים בכל רחבי הארץ ונפסיק לאכול את ההשגחה של הבד"צ, לא את הבשר שלהם ולא את כל המוצרים שלהם. אנחנו נכה להם בכיס שלהם שמהר יוציאו פתק נגד המפגינים האלו ולא יכלילו את שאר השאלים".

אז איך המאבק הזה יסתיים?

שפירא: "או שהם יעלמו מאליהם, או יש לנו דרכים אחרות וחכם עיניו בראשו".

(מראיין: ישי כהן)