אאא

בעיתון 'ישראל היום' מתפרסמת כתבתו של יהודה שליזנגר ממנה עולה כי החרדים בירושלים עוזבים את מאוחדת .

משך שנים רבות היו החרדים בירושלים, בעיקר בשכונות בית ישראל, מאה שערים וגאולה חברים בקופת החולים מאוחדת שמצידה השתדלה ללכת לקראת הציבור החרדי ולעמוד בדרישותיו .

בכללית לטשו עיניים ללקוחות מאוחדת משך שנים וניסו לנגוס בנתח השוק של מאוחדת ולא הצליחו. נראה שהפעם הם יצליחו .

בעקבות הכוונה של רופאי מאוחדת להעיד נגד האישה אומרים גורמים בציבור החרדי של ירושלים כי "הרופאים שמתכוונים להעיד נגד האישה הינם רופאים שעובדים במרפאות שלנו, בציבור שלנו במאה שערים, את חלקם אנחנו מכירים שנים ויש מערכת יחסים הדוקה - מכירים את המשפחות והילדים, ומרוויחים את פרנסתם על חשבוננו, איך יעלה על הדעת שהם יעידו נגד אישה מהציבור שלנו שלא עשתה כלום !".

מתברר שבין 125 הרופאים שיעידו נגד האשה יש לא פחות מ-11 רופאים מ'מאוחדת'. אחד העסקנים אומר לשלזינגר "11 רופאים!! זה דבר שאנחנו לא יכולים לעבור עליו לסדר היום !!".

מאוחדת בתגובה למתקפה החריפה, אומרת :

"לקופת חולים "מאוחדת" אין כל קשר לרשימת העדים המופיעה בכתב התביעה שהוגש כנגד האם בירושלים. רשימת העדים נקבעה ע"י הפרקליטות בלבד ומשיקוליה היא. ברור גם כי ההחלטה את מי לזמן לעדות מקבלת הפרקליטות ולא מי שמוצא עצמו מבקש להעיד. יודגש, שום גורם מטעם מאוחדת לא נידב עצמו ולא ביקש מיוזמתו להעיד בפרשה זו.

 

"לגופו של דבר, כלל ציבור המבוטחים של מאוחדת, ובכלל זה מבוטחי הקהילה החרדית בירושלים לכל גווניה, יודעים את מחויבות הקופה לציבור ואת המסירות והמקצועיות בה משרתים עובדיה.

 

"הטענה בדבר שיתוף פעולה בין מאוחדת והמשטרה, או כל גורם אחר בנושא האם ובנה - מרושעת ואווילית כאחת. מאוחדת ורופאיה פעלו וטיפלו במסירות באם ובילד.

 

"מאוחדת ועובדיה מחויבים לחוק צנעת הפרט ולכן אין שום אפשרות להתייחס לשום היבט רפואי מקצועי הקשור בענין זה".

 

ובכך לא מספקים במאוחדת, הם מתבטאים בחריפות נגד התוקפים אותם ואומרים: "אנו דוחים בשאט נפש את השמועות, חסרות השחר, המופצות ע"י גורמים אינטרסנטיים הפועלים ממניעים כלכליים-מסחריים, תוך ניצול ציני וחסר רגישות של הפרשה".